Vysokokmen do vyšší polohy



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?)
21.7.2010 0:09

Ne vlastní zkušenost - doporučení od jiných: Selena, Zuzana, Angold, Rozela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 147.108 (?), 20.7.2010 20:43, zobrazeno: 8772x

Zdravím vespolek.

Na uvolněné místo plánuji na podzim vysadit vysokomen / polokmen jabloně. Prosím o doporučení zimní odrůdy na základě praktických zkušeností, ne pomologického popisu. Rezistent výhodou, ale nemusí nutně být. Asi 550 mnm.

Dik předem za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 21.7.2010 0:09

Ne vlastní zkušenost - doporučení od jiných: Selena, Zuzana, Angold, Rozela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 22.7.2010 23:31
550 mnm - ale kde, nemusí to být všude stejné. K doporučeným odrůdám: Selena určitě ano, Zuzana silně namrzá (zkušenost z 480 mnm), ostatní dvě mi ještě nezarodily. Dále bych doporučil Rubinolu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 23.7.2010 0:08

Ještě jde u nás (n.v.540m, mírný S svah, chladnější zimy i jara, vlhko) docela slušně Rubín - krásně se vybarvuje a není ani strupatý (nestříkáme).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 61.6 (?), 25.7.2010 14:28

Selena není zimní odrůda, Rubinola má trochu větší nároky na teplejší polohu (než třeba Rubín).  Poradil bych Jonalord, Anetu, Z uvedených Angold, Zuzana, Produkta - odolné a bujnější odrůdy, někomu ale nechutnají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 28.7.2010 23:37
Jonalord je dobré, byť trochu kyselejší jablíčko, ale v chladnějších letech nám na jižním svahu ve 470 metrech špatněji vyzrává (narozdíl např. od Rubinoly). Selena "vydrží do ledna, z vyšších poloh i déle" (citace z pomologie) a hlavně brzy nastupuje do plodnosti a hojně rodí (prostě je s ní brzy a hodně radosti). Neměl bych odvahu na severní svah v 550 metrech vysadit typicky zimní odrůdu, protože bych měl obavy, že bude mít problémy s dozráváním a tím i s kvalitou plodů. Ale nikomu svůj názor nevnucuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 29.7.2010 22:54

Selena je spolehlivá odrůda, ale ve sklepě brzy měkne dužnina. Zuzana do konce března není k jídlu a ve sklepě mi jich do dalšího období bez újmy zbyla tak sotva čtvrtina. S Angoldem jsem navýsost spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 70.100 (?), 23.9.2010 13:51

Zdravím vespolek.

Angold jsem nikde poblíž nesehnal, mám zamluvenou Anetu. Prosím pěstitele o zkušenost, krátký popis.  V jediném popise, který jsem našel, je uvedena trvanlivost do ledna, což se mi zdá u zimního jabka málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 24.9.2010 1:14
Do ledna ve 200 mnm. V 550 to může být podstatně déle, ve vašich podmínkách se nemůžete spoléhat na popisy z pomologií, možná budete rád, když vám dozraje do sklizňové zralosti před příchodem silných mrazů. Konzulní zralost si pak budete muset ověřit sám. Mám dva stromky Anety v 500 mnm, ale ještě nerodily, takže zkušenosti žádné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika