Rubinola



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 157.239 (?) 
20.6.2015 16:04

D.3-Vy jste houžvil oblast mezi kmínkem a plody? Nebo jak rozumět výrazu krpatějí?? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 27.6.2015 12:39

Zahoužvil jsem jenom letorosty, které plody neměly. Dva plody jsou umístěné ve spodní části terminálu. Jeden je na bočním obrostu kosterní větve. Ten obrost jsem taky nezakracoval, ale prodlužující letorost kosterní větve jsem teda zahoužvil, protože jsem si uvědomil, že ho tímto směrem nechci. Konkurenční letorosty jsou tam dva, tak snad to dobře dopadne. Nicméně všechny zahoužvené vrcholky odpadly, a zbyl jen ten který jsem zmínil výše. No a přesto se i zde probudilo očko pod místem houžvení, ale to asi bude tím, že je tam silný tlak, že? Vrcholek je normálně živý. A u těch co odpadly, tak některé vrcholky uschly, některé žily. Teď to na tom Topazu všechno pěkně obrůstá :D jinak houžvil jsem taky na Rubínu a Idaredu, a spousta mi toho zaschla, byl jsem na ně moc hrubý asi. Živé zůstaly větsinou ty vrcholky, které už začínaly dřevnatět, těm zůstala některá ta pletiva neporušená.

A ty plody na Topazu už se trochu zlepšily, krpatý už je asi jenom jeden, ty další dva už jsou pěkně hladké. Slovem "krpatý" myslím to, když je povrch plodu takový drsný, zvrásněný, hrbolatý, možná jako pomerančová kůra. Na jiných stromech byly podobné plody vždy nechutné. No a taky se na plodech i u ostatních stromů objevují takové tmavě zelené tečky, mírně propadlé. A někde jsou větší, zeleno-hnědé propadlé ďolíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.50 (?), 27.6.2015 22:59

Ty krpate plody jsou zpravidla důsledkem sání mšic na plodonosi nebo v jeho okolí. Chce to celou větvičku odstřihnout nebo odlomit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 29.10.2015 22:41

hmm, mšice nějaké byly, ale až na koncích letorostů... mě to spíš připadalo, jako hořká pihovitost, v obrovském rozsahu.. no uvidím příští rok, letos z toho nic nebylo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika