Nejchutnější rezistent místu Rubínu



host - 171.155 (?) 
5.9.2010 21:59, zobrazeno: 6544x

Po několikaletém a poměrně málo úspěšném boji se strupovitosní hodlám odstranit (jinak stejně poškozený) Rubín. I když jeden mladší z nostalgie ponechávám. Chci místo něj vysadit nějaký rezistent, který by mi Rubín co nejvíce nahradil- hlavně po chuťové stránce. Četl jsem chválu na Rubinolu, ale sám nevím... Též je hodně oceňován Desert-ten ale nebude tak odolný. Či mám zvolit jinou podzimní, či ranně zimní odrůdu?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 22.239 (?), 5.9.2010 23:08

Co člověk, to jiný názor, pokud jde o chuťové vlastnosti a kvalitu jablek - něco podobného jako s pivem, někomu chutná gambáč jinému staropramen, ale já osobně bych za sebe doporučil z jabloní odrůdu Topaz, mnoho lidí včetně mně si jí chválí. Jednak je to rezistent za druhé jedno z nejchutnějších jablek. Rubín jsem já na své zahradě vzhledem k omezenému prostoru ani kvůli nostalgii nenechával a nahradil ho výše jmenovaným. Ale to, že jmenuju jen topaz neznamená, že na trhu není více kvalitních odrůd, jen vám nechci za každou cenu radit něco s čím nemám dostatečné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 5.9.2010 23:43

Ono opravdu záleží, co komu chutná. Třeba Topaz je na mne málo sladký, kamarádce právě proto chutná, stejně jako Goldstar. Mně spíš Gala nebo Jonalord. Oběma nám moc chutná Rajka, která je voňavá ...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika