Najlepšie odrody, celkovo, všeho chuť



Stránky: 1,  2,  3   
host - 145.36 (?) 
23.10.2015 14:49, zobrazeno: 18783x

Dobrý den, chystám sa prikúpiť zopár ovocnych stromkov, nieco uz mam asi 30 ks, ale zaujímal by ma názor pestovatelov s konkretnymi odrodami, ak by mali zostavit rebricek,-2-3-4 ks z kazdeho druhu ovocia-konkretne co som tu vyčítal, tak sa chystam este prikupit z jablk nemam letne - Julia, dalej Merkur, Melodie-4 rocny syn ma cukrovku, len neviem ci mu budu chutit, Admiral, Sirius, z hrusiek mam Wiliams-cervenu, konferenciu, chcem este Lucasovu, Nashi-vraj po opici to najlepsie :) Broskynu Flamingo, mam Redhaven, zo sliviek chcem urcite Hanitu, Tophit, Hagantu, Katinku, zatial mam Toptaste a Empres, z orechov mam Jupiter a Seifersdorfsky este mozno Mars, ktory mi uschol a červenoplody Sychrov, mam aj marhule Bergeron, Pinkcot, Goldrich a vela drobneho ovocia. Len ma zaujíma co je u vas z jednotlivych druhov ovocia TOP, aj z drobnych ovocí, nemusi byt konkretny nazov, stací druh. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.101 (?), 23.10.2015 19:47

V tom výčtu vám chybí nějaká třešeň, višeň, ryngle... Nevím jestli v "drobném ovoci" máte muchovník.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.36 (?), 24.10.2015 7:49

ceresnu mam Kordia a od suseda zastepenu nejaku odrodu. ryngle nemam, ale chystam sa zastepit z domu kde mame zelenu a Althanovu. Visne mam asi 4 Debreceni botermo 2ks, Groniasta z Ujferhetoi, Lutowka. Z drobneho ovocia mam aronie, schizandra, rakytniky aj muchovnik, ale zatial bez plodov, jostu, maliny, ribezle, egrese, goji, cucoriedky,...Ten Suncrest si nastudujem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 24.10.2015 17:51

Když je dost místa a hlavně chuť plody zužitkovat (což vždcky není!),pak určitě ve výčtu chybí vinič a nejen moštový.O tom by mohli poradit mnozí.Ale hlavně pěstitelé těch konzumních a rezistentních odrůd.Kolik tam je nepřeberných celoročních odrůd! Nicht Wahr, Daria?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.36 (?), 25.10.2015 10:01

Z vinicov by som chcel tiez nejaku odrodu, okrem tej co mam, modra odroda, chutovo vinikajuca, ale drobnejsie plody a neviem co je to za odrodu, ale rastla popri chalupe, tak som ju presadil, viacej kuskov z nej. Ale chcel by som zasadit nieco dost rezistentne a bezsemenne, aby to bolo aj na víno aj na konzum, bezsemenne a dost sa mi pozdavaju tie ruzove odrody, taky kompromis. Len je strasne vela odrôd. A zajtra sa chystam do Veseleho pri Piestanoch do plantexu, a neviem ake ponukaju odrody, na nete to nemaju, tak sa rozhodnem asi na mieste :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 25.10.2015 16:56

Osvědčil se mi nenáročný bílý Prim (syn.Palatina) a modrý Sevar, obě dvě jsou skoré odrůdy na chuť aj na víno.Jsou sice s peckami, ale bez postřiků.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.162 (?), 23.10.2015 20:47

Z broskýň si určite kúpte SUNCREST. Dozrieva 20 dní po REDHAVENE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.101 (?), 24.10.2015 12:53

Také by jako pozdnější šla nektarinka Venus, dozrává začátkem září.   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.231 (?), 24.10.2015 19:40

Pani Lído ako sa vám darí pestovanie nektarinky VENUS? V akej nadmorskej výške ju máte zasadenú?Nepraská vám po dažďoch? Ďakujem Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.101 (?), 25.10.2015 12:10

HK - 230 m n.m.

Koupená ze Strážnice, roste pěkně, letos jsem ji musela dost protrhat, protože jsme měli málo vody, ale přesto plody velké, chutné, šťavnaté a bylo jich dost. Snad jen oproti Redhaven má silnější slupku, ale aspoň není tak choulostivá při transportu. Nepraská ani přes letošní "nárazové" zalévání a její pozdní zrání mi vyhovuje, protože mám ještě broskev Redhaven a takto je spotřeba v roce pěkně rozložená. Letošní fotky jsem bohužel ještě nestáhla, jinak bych je přiložila.                  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika