Která odrůda Vám hýbe s rozumen nebo žlučí



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 188.238 (?)
15.1.2015 9:33

Od koho jste zahradu nabyl?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 5.1.2015 17:36

Ohledně Jonathanu s p. Polehlou souhlasím. Je to už velice dávno, měl jsem vřetenovitý zákrsek Jonathanu a zákrsek s dutou korunou. Byly roky, kdy jsem si nevěděl s dobou sklizně rady. Pokud se plody podtrhly, chuť byla špatná, i když pak některé vydržely až do další sklizně. V pozdějších letech jsem je sklízel na třikrát. To mi šlo na nervy.
Ve sklepě se pak často objevila i pihovitost. Po asi 10 letech jsem se s Jonathany rozloučil.
Na sklovitost dužniny si u nich nevzpomínám. Ta bývá nejčastěji spojována s nevyrovnanými vláhovými poměry. Kdysi tím u mě trpěl Gloster, občas dokonce i James Grive.
V současné době mi brnká na nervy Andera a Benet. Zatím se mi nedaří přimět je správným řezem k větší plodnosti. Ještě jim alespoń dva roky dávám šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 141.100 (?), 5.1.2015 23:52

Já se nemohu dohodnout s Topazem - bohatě kvete a málo plodí. Na starší polokmen jsem jej přirouboval před 10 lety a sklízím 3-4kg. Když jej nechám dozrát, je z něj podzimní cv. Podtrhnout jsem se jej nedonutil, drží pevně na větvích. Tak nevím... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.74 (?), 5.2.2015 15:07

Mám s TOPAZEM stejné problémy vyhrožuju mu a říkám ještě rok, vždy krásně rodil a teď blbne mám obavy zda nebyl zasazen hluboko, ale už se s tím nedá nic dělat uvidím letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 188.238 (?), 15.1.2015 9:33

Od koho jste zahradu nabyl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.183 (?), 20.1.2015 22:02

Zravím Vas p. Zdenku

Sice nevím na koho reagujete, ale já mám dvě zahrady na nájemním pozemku a jednu na svém.

Děkuji Vám, že nejste anonym a jste hrdý na své jméno a názory.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.183 (?), 20.1.2015 23:02

Zdravím Vás p. Vlastimile

Musím se přiznat, že jste mě docela zaskočil. Myslel jsem, že jste na odrůdy pedant.  Na tu rivalitu co jsme spolu měli se musím před Vámi sklonit a patříte k těm co si Vážím a beru vše od Vás vážně.

Já myslím, že i ostatní tahouni to ode mně vycítili.

 Je zajímavé kolik lidí si myslí, že mluvit s rostlinou je na Bohnice nebo Chocholouška.  Ale nedávno na internetu jsem se dozvěděl, že i náš šlechtitel Prosche, kterého si vážil i p. Říha mluvil se svými šlechtěnci.

Je pravdou, že stromy neobjímám, ale poplácaní kmenu s komentářem byť je třeba drsný na rostlinu funguje. (pouze u upřímných myšlenek a lásce ke stromům) u jiných to nefunguje!!!

Omlouvám se, že odbočím od tématu . Ale svojí teorii jsem tvrdě vyzkoušel u některých klientů s odrúdou Rubín. (zdravých), (na vrub své pověsti)

Schválně jsem přišel k těmto testovacím stromům naštvaný unavený (jejich přírustky byly kolem 1 m)  vzal jsem pilku a s komentářem k tomu stromu jsem ho hnusně ořezal.

Druhý rok mě silně zaskočily. Rubíny narostly středně bujně a dle mých představ a samozřejmě, že jsem styl řezu dodržel.

Víte co mě zaráží jak někteří pěstitelé nejsou upřímní. Spousta by jich za tř. Topaze dalo život, ale jakmile se vyskytne odvážná kritika hned se po nějaké době přidají. Je zajímavé, že jsem byl jediný co odsuzuje Topaz, ale teď sleduji jak se postupně pěstitelé nenápadně přiídávají. Za což jsem rád. To se týká všech odrůd.

Já jsem hlavní příznivce goldenových odrúd, ale ta touha po chuťových rozmanitostí starých odrúd vítězí. Kdo to neochutná nemůže kritizovat krom válečných dětí a pěstitelů.

Už jsem si objednal Českou pochoutku, Libernáče v., vyhledávanou odrůdu Graham., která se klidně může rovnat Denáru.

Musím se přiznat, že odrůda Fuji byť má smutnou barvu slupky mě chuťově zaskočila a dostala mně. V loni jsem si ji zasadil.

Máte nějaké informace o zeleném Rubínu " Moravia"

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.183 (?), 20.1.2015 23:23

Zdravím

Co nejvíce mi hýbe žlučí je to, že p. Otto Louda st. nedostal nejvyšší státní vyznamenání za přínos pro ovocnářství.

Odrůda Rubín by měla být národní odrůda a také by měl být oceněný jeho přínos pro české rezistenty .

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika