Jak vám letos kvetou jabloně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 183.104 (?) 
29.4.2016 20:32

U nás kvitnú už 3 týždne a nie a nie odkvitnúť.Zaujímavé, mrazy -4°C plne rozkvitnutým kvetom moc neublížili, omrzli hlavne nerozvinuté kvety a puky.

Žilinsko,320m n.m.

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 212.56 (?), 1.5.2016 0:24

Píšu jako pan Jiří.

Jsem z Trutnova 440m na jižním svahu pod kopcem a mám problémy s chutí jablek. Jsem spokojen pouze s chutí švestek a jabloně beru už spíše jako sport. Jedině Rubinola se dá "jíst" a ono již asi napovídá o možné kvalitě jablek doba kvetení. Sousedova třešeň Kaštánka (nebo Karešova-nevím přesně) ještě nekvete. Včera začala kvíst čačanská a dnes Stanley. Domácí švestka bych tipnul až za týden. Jabloně nejdříve za 14 dní, ale Rubinola je nejdál.  Záleží na počasí, tak dám vědět.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.56 (?), 9.5.2016 23:46
Dnes první rozvité kvítka na Rubinole. Vzalo to rychlý spád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2016 12:03

U nás také začínají jabloňe otevírat květní poupata. To je, např. oproti panu Ivanovi ze Šuran okr. Nové Zámky, třítýdenní až měsíční zpoždění.  Toto zpoždění je následně důvodem, proč u nás nemohou některé kvalitní pozdní odrtůdy dobře vyzrát a tím pádem my z chladnějších poloh na ně raději rezignujeme a místo nich hledáme vhodnější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.5.2016 12:50

U nás-to je, prosím pěkně, kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 10.5.2016 17:44

Některé jsou v plném květu, některé teprve rozkvétají, např. Opal a další.
Mám radost, že opět bohatě kvete Sirius i Admirál a další.

Naopak nemám radost, že bohatě kvete takový Jonalord či Angold.
Jonalord mi plodí převážně plody nadprůměrné velikosti. Má krátké stopky a tak se před sklizní vytlačuje a propadává. Pokud je protrhám, budu sklízet obří plody. Co s nimi. Na svačinu ho člověk celý nesní. Inu typický nestandart. Podobně to je s Agoldem, zde navíc hrozí alternace.

Také nemám radost, že mi už asi nerozkvete Diamant, hezké to a chutné jablíčko. Je v zastíněné části zahrady, myslím si, že poupata namrzla do neúnosné míry.  Zůstala ve vývoji, kde byly ostatní jabloně před 10-14 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.246 (?), 10.5.2016 18:19

po loňském suchu polovina jabloní nemá žádné květy.přírůstky byli sotva 5 až 10 cm dříve až půl metru.jo hold bydlet na kopci 570m a na červeném písku nese jisté nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.5.2016 12:46

S Jonalordom som mal rovnakú skúsenosť. Vytvorené plodíky extrémne silno držia v ružici plodov, prirodzený opak prakticky neexistuje. Stopky plodov sú ale extrémne krátke a pri raste jabĺk sa plody navzájom vytláčajú, takže pod stromom nachádzate zdravé jablká, ktoré mali len tú smolu, že ich súrodenec/súrodenci vytlačili. V prípade že ponecháte v ružici len 1 plod, tak dorastie často na veľkosť menšej tekvice. Takéto prerastené jablká majú potom oveľa kratšiu skladovateľnosť a podliehajú skoro skládkových neduhom. Inak má Jonalord špecifickú kyslastú chuť, ktorá je naozaj osobitá a osviežujúca, ale vyššie spomenuté neduhy ma prinútili oba Jonalordy pred rokom vykopať (mal som ich vyše 10 rokov).      IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 10.5.2016 18:26

Polohu jsem uvedl v předchozím příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.5.2016 22:12

Takto mě kvete už deset let Cherry Cox'.Probírka nutná.Jaký rozdíl oproti tlachání teoretiků.Zahradě zdar. - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika