Jak hnojit jabloně



host - 51.120 (?)
16.4.2012 20:34

Ja Jabloň hnojím hned u kmene protože jabloň díky Hryzcům žadný kořeny nemá sem tam se mi i vyvrátila tak jsem ji přivázal ke kůlu. Kdybych ji přestal hnojit je hned po ní. Tak to mám bohužel se všemi jabloňemi za 5 let vypadají pořád stejně jak první rok, ale aspoň neuschly. Nevíte jak mám ty ku... y hrabavý voddělat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.42 (?), 18.3.2012 14:38, zobrazeno: 8482x

Má se hnojit pod obvodem koruny kde jsou vlásečnice nebo u kmenu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.3.2012 21:05

Záleží o jaké jabloně se jedná. Pokud jsou to vzrůstné stromy na semenáčích, tak po celé ploše pod korunou. Na slabě rostoucích typových podnoží např. M 9 stačí plocha v průměru do 1m kolem kmene.

Někdy loni, nebo předloni, jsem v nějaké publikaci (bohužel už nevím v jaké) Holovous četl, že podlle nejnovějších poznaků, není pravda, že se většina kořenového vlášení nachází po obvodě koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 18.3.2012 21:18

Protože jsou některé prvky málo pohyblivé v půdě, je lepší hnojivo zarýt. Při rytí na okapu koruny nepoškodíte hlavní kořeny a hnojivo je pro strom dostupné.  Sypání hnojiva blízko kořenového krčku může mladý stromek poškodit.

Máte-li pod stromy černý úhor, můžete dusíkaté hnojivo (ledek) naházet pod stromy naširoko. Jen musíte dát pozor, aby nevznikaly kupky u pat stromů. Hnojiva jako je cererit je lepěí zapravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.120 (?), 16.4.2012 20:34

Ja Jabloň hnojím hned u kmene protože jabloň díky Hryzcům žadný kořeny nemá sem tam se mi i vyvrátila tak jsem ji přivázal ke kůlu. Kdybych ji přestal hnojit je hned po ní. Tak to mám bohužel se všemi jabloňemi za 5 let vypadají pořád stejně jak první rok, ale aspoň neuschly. Nevíte jak mám ty ku... y hrabavý voddělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.155 (?), 16.4.2012 21:12

máte sázet jabloně do koše vytvořeného z králičího pletiva- holt za chyby se platí!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika