Jablonové semenáče hryzci nežerou?



host - 45.252 (?) 
31.10.2016 18:21, zobrazeno: 3395x

Prosím o vyjádření, zda těm bestiím hyzcům nechutnají podnože - jablonový semenáč?? Slyšel jsem to opakovaně, tak nevím... Žere hryzec kořeny i meruněk?? Mě tedy bud hraboš nebo hryzec ohlodal kůru kořenů v zemi na dvou broskvoních mimo samozřejmě vylikvidování jabloní A2 pečlivě zasazených v pletivových koších, jednoduše si poškal až kořeny prorostou košem a ty pak ohlodával většinou od kůry, nikoliv přehlodával... a mám téměř jistotu, že ožírá i švestky... ale švestkových tzv. odkopků za plotem si ani nevšimne a ty rostou bujně planě...

Děkuji, už nevím jak se TRVALE těm bestiím bránit. Na zahradě nejsou vidět, nevyhrabávají nory s hromadami hlíny na zahradě, ale prohrabávají se v průběhu let až z pole a meze... objevil jsem 50cm hluboko vodorovné nory na zahradě při vykopávání zlikvidované jabloně...

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 31.10.2016 18:41

Jabloňové semenáče hryzci žerou, Už mi jich ohlodali několik. Pravda, ty M podnože jim chutnají ještě víc. Žerou i hrušně, myrobalánové podnože slivoní mi zatím nežrali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.212 (?), 31.10.2016 19:11

Měl jsem podobný problém na zahradě, podařilo se mi odvodněním pozemku do kanalizace v metrové hloubce hryzce zcela odstavit,

do té doby jsem pravidelně přicházel o zasazené stromky  - ani pozinkované pletivo nepomohlo když odhryžou všechny delší větve, jen stromky skomíraly.

Bojoval jsem několik let různými pastmi a dostupnámi jedy bez úspěchu, lépe řečeno x se jich otrávilo, utopilo a pod., ale znova přišli noví a zdatnější poučení ze sourozencových nezdarů...

Ještě je tu možnost pěstování jádrovin a peckovin na podnoži vlašského ořechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 31.10.2016 19:20

Podzemní voda je 30M hluboko...

Píště že vám ořrali všechny delší větve, ale tito hlodavci na stromy nelezou zcela určitě...

Ouniverzální podnoži vlašského ořechu slyším poprvé... to vůbec funguje, tj. roste?? nebo spíše roste pak nad touto podnoží strom jako ořech bujně do 10M koruny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika