Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy



host - 234.6 (?)
13.10.2017 15:33

Tento rok mi hrušky pomrzli v mrazivých májových-květnových nociach z 9-10.5 a potom 10-11.5. Boli pekne zakvitnuté. Mráz bol -4 stupne. To sa mi ešte nikdy nestalo, ak mi niečo pomrzlo tak to boli marhule alebo broskyne.     Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 184.133 (?), 10.10.2017 10:00

Lucasova je od Jeanne d´ Arc dost odlišná. Pokud ničím jiným, pak dobou uskladnění a slupkou, dužninou. Lucasova poslední dobou vydrží max. do druhé poloviny listopadu, má jemnou, šťavnatou, ale nijak znatelně aromatickou dužninu, hladkou skupku. J. d´Arc vydrží mnohem déle, má výraznější líčko a chuť, po Vánocích voní, má drsnější slupku a není moc velká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.208 (?), 10.10.2017 16:26

Lucasova poslední dobou vydrží max. do druhé poloviny listopadu,

Tá moja Lucasova pravda ak je to Lucasova vydrží zhruba do polovice januára-ledna.Dužina ale nie je moc aromatická, plody sú stredne veľké. Mám štyri odrody ktoré mi rodia: Wiliamsova, Konferencia, Boscova a tzv. Lucasova. V chuti je ale Lucasova z nich najhoršia. Strom Lucasovej rastie o dosť slabšie ako Konferencia na podnoži dula, je asi takého vzrastu ako Wiliamsova na duli. Je Lucasova slabšie rastúca odroda?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 13.10.2017 9:56

Jano Nemám s kdouloní zkušenosti, ale na semenáči roste asi jako Konference. Co kdybyste své hrušky nafotil a udělal si své vlákénko, kde se budou už od nadpisu řešit hrušně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.6 (?), 13.10.2017 15:33

Tento rok mi hrušky pomrzli v mrazivých májových-květnových nociach z 9-10.5 a potom 10-11.5. Boli pekne zakvitnuté. Mráz bol -4 stupne. To sa mi ešte nikdy nestalo, ak mi niečo pomrzlo tak to boli marhule alebo broskyne.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?), 29.12.2013 0:05

Zdravím

Předem děkuji všem přispěvovatelúm za reakce a hlavně přeji všem Šťastný Nový rok. Velice by mě zajímal Váš názor proč žlutoplodé odrudy nejsou tak lákavé a oblíbené tak jako červenoplodé odrudy i když je chuť u nich naprosto stejná nebo i srovnatelná?  Proč zelené jablka Granny Schmit jsou lákavější a vyhledávané jak pro reklamu a chuť a zeleno nebo zlaté jablko Golden také a Gold Bohémie a hvězdné odrudy a třeba i GoldStár né.! Proč Gold Bohémie se vůbec ani mezi zahradkáři nešíří. Přitom je to podle mého názoru pravý klenot v odrudách. Rubín je jak Jonagold, ale o něco dokonalejší, Má své klony ve všech barvách kromě zelené.  Proč Gold Bohemie a Sírius nejsou vyhledávané??? Vždyť zluté jablko vypadá jako zlaté a dar boží. I v pohádkách se mluví o zlatém jablku či zlaté renetě!  Tak kde soudruzi udělali chybu?

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.28 (?), 6.2.2018 21:30
Zdá sa, že žiadna odroda pôvodom z Čiech alebo Slovenska nespravila takú hviezdnu kariéru v zahraničí a ozajstnú dieru do sveta ako OPAL. Je pestovaný vo Veľkej Británii aj v USA a pevne sa etabloval na tamojších trhoch. Webová stránka OrangePippin založená v Británii má okrem bohatej databázy odrôd aj fórum kde konzumenti hodnotia kvalitu odrôd. Opal je v Top 10 (foto 1). Jeho charakteristika z ktorej cítiť rešpekt ku krajine jeho tvorcov je na foto 2. A na ďalších fotkách sú niektoré ohlasy konzumentov Opalu z USA. Keďže sa považujem za Čechoslováka, takýto úspech našej odrody v tvrdej konkurencii ma napĺňa hrdosťou a rešpektom k úspešnej práci českých šľachtiteľov. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.12.2013 10:51

Mně se zdá, že žlutoplodé odrůdy jsou tržně úspěšné a u konzumentů oblíbené. Ostatně podívám-li se do regálů v marketech, tak se to tam žlutí ostošest. Golden Delicious je stále nejprodávanější odrůda. Gold Bohemia je u nás nejvyhledávanější žluté jablko. Siriusů moc není, protože je mladý a v produkčních sadech nelze odrůdy obměnit za 2 roky. Goldstar - aspoň u nás - je nevzhledný. Ani zelený, ani žlutý, navíc místy s bledým líčkem. Třebaže mi chutná, vzhledově fakt neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 29.12.2013 13:03

Zhodnotenie degustacie jablk v Pieštanoch na prvom mieste bola zhodnotena nova rezistentna odroda Admiral na druhom mieste Red Jonaprince a na tretom Santane dalej Jonagored, Fuji,Pink Lady, Fuji Kiku 8 ja osobne som koštoval na vystave v Trenčine Evelinu je vyborna už ju predavaju aj supermarketoch Bila ale stromek sa neda kupit.

Evelina
Evelina


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.12.2013 13:11

Snahou supermarketů je naučit lidi kupovat a jíst odrůdy, které se u nás nedají dobře pěstovat a tedy se neprodávají stromky. Snadněji pak za ně můžou chtít po zákaznících 60 Kč za kilo než za odrůdu, které má soused plný strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.147 (?), 29.12.2013 13:34

Supermarketů je vice typu, nekde jsou jablka draha. Jsouc setrny nakupuji v takovem, kde je cena jablek primerena. V soucasne dobe cini 29.90 (ale vcera jsem koupil Gloster za 25.90) a nekdy se daji koupit pekna jablka. Pred dvema tydny jsem koupil velmi pekny Jonagored, udajne tuzemsky (bohemia apple - 100% ceska jablka). Kartonova krabicka 3 kg za 60 Kc (zlevneno ze 100 Kc). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika