Hořká pihovitost



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 41.143 (?) 
5.1.2014 17:43

Pane Kuky, vy používáte 36 % roztok chloridu vápenatého, který se používá při výrobě sýrů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 5.1.2014 19:17

Ne. Já jsem vápníkem nikdy nestříkal. Hořkou pihovitostí trpěl velmi Melrose, a také Goldstar. Oba jsem zlikvidoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 5.1.2014 19:53

Uhličitan vápenatý je nerozpustný ve vodě.To znamená, pokud již vápenná voda vyschne a nedá se opět rozpustit vodou, tak je to uhličitan vápenatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.1.2014 21:09

Wuxal Aminocal v 1l balení už se naprodává a protože se mi loni už nepodařilo si ho trochu zajistit od velkopěstitele, hnojil jsem od počátku srpna chloridem vápenatým a střídavě 3 % roztokem Lamag vápník 5.
Pihovitost jsem neměl. Ale ten Lamag příliš nedoporučuji, protože obsahuje poměrně velké množství hořčíku, což už v druhé polovině vegetace není zrovna vhodné.

Pro letošní rok jsem si na toto období koupil na slovenském internetovém obchodě listové hnojivo Florasim Calcium Plus. Cena je velice příznivá a ještě příznivější je jeho složení. V 1 l obsahuje 220 g CaO a 3,9 g B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 5.1.2014 21:23

Našel jsem přípravek Harmonie Vápník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.1.2014 21:26

Listová hnojiva Harmonie jsou také osvědčená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.75 (?), 5.1.2014 21:42

Rada kapalnych hnojiv Florasin je zrejme novinka. Kdo to vyrabi a jaka dalsi hnojiva Florasin jste si koupil? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.1.2014 21:51

Ještě k té vápenné vodě. Tak, jak píše Kuky, koncentrace vápenné vody (té průhledné nad vyhašeným vápnem) je vždy stejná, protože hydroxid vápenatý je málo rozpustný, při koncentraci vyšší než asi 1% už se nerozpustí a tvoří emulzi (vápenné mléko). Používal jsem ho jenom proto, že tehdy jsem jiné rozpustné sloučeniny vápníku neměl. Postřik vápennou vodou žádným rostlinám neublížil. Tedy na borůvkách, rhododendronech a azalkách jsem to nezkoušel. Třebaže vápenná voda je bezbarvá, po zaschnutí zůstaly bílé kapky uhličitanu. Veškerý vápník se samozřejmě do listů nedostal, spíš jen menšina. Vzhledem k nulové ceně vápenné vody to nevadilo, navíc opršený uhličitan se taky využil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.1.2014 22:25

Hnojiva Florasin vyrábí bratislavská firma, na její jméno si nemohu vzpomenout. Jsou to slovenské výrobky.
Já jsem potřeboval především koupit v malém balení herbicid Stomp a při té příležitosti jsem objevil to Calcium za 84 Kč litr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 6.1.2014 9:38

Tak vápenná voda při pokojové teplotě je 0,15 % roztok hydroxidu vápenatého ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika