Granny Smith



host - 43.222 (?)
22.8.2011 1:37

Pane Polehla, jsem rád, že se to vysvětlilo. Jsem od Ostravy. Tady si na nic nehrajem a ani pro ty nejostřejší výrazy nechodíme daleko. Nikdo se nad tím moc nepohoršuje a ani to nebývá myšleno zle, jak by se přespolnímu mohlo zdát. Tím to asi celé vzniklo.  Nelze zevšeobecňovat, ale je nám to vlastnější, než pochlebování s falešným úsměvem a za zády pomluvy. Na jaře, když mi téměř vše pomrzlo, víte kolik lítalo na zahradě neslušných výrazů? Mnoho! Určitě více, než v jiných regiónech, ale nic to neznamená.

Ať se Vám všechno daří a v budce se to pěkně zelení.   Rosťa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 31.7.2017 15:59

ale briskné príkre odsúdenie ako ho formuloval pán PP vyplýva skôr z neznalosti špecifík tejto odrody

Já jsem rád, že zde pan PP prezentuje svoje uvolněné názory, i když Granny Smith pěstovat v jeho poloze ani nemůže. Jak si má taky on nebo ostatní, co kupují Granny Smith v obchodech udělat nějaký jiný názor? Je ale zvláštní, že tyto nedobré Granny Smithy stále obchody nabízejí. Zřejmě proto, že je lidé stále kupují, že. Stejně je to i s jinými odrůdami, jako Pink Lady nebo Braeburn, které tak silně nedoporučoval v našich podmínkách pěstovat pan Miloš Vysloužil a vedl tady obzvláště vzrušenou debatu o tomto tématu s panem Polehlou. Ovšem panu Hlavatému to rozmlouvat nebude, to je jasné. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 31.7.2017 21:40

Ľudia dnes už nepoznajú ako má chutiť ovocie, odmala sú chovaní na tých marketových sajrajtoch a ani im nepríde, že by to malo chutiť nejako inak. Preto sa ani nečudujem, že dopyt je dostatočný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.113 (?), 1.8.2017 9:46

Je to zvláštní. Existují stovky odrůd jabloní, mnohé mají zajímavý vzhled, úžasnou chuť, rozličné pěstitelské požadavky. V minulosti prožily svá slavná období, některé na rozšíření teprve čekají. Většinu takových odrůd lze s úspěchem vyzkoušet u nás. Namátkou - kalvily, koksovky, jonatány, berlepše, plno deliciusů, jejich kombinací, mutací, kříženců... Stále mi nejde na rozum, že tolik lidí se zajímá a chce pěstovat odrůdu, kterou u nás kloudně vypěstovat nelze, a pokud ano,  chuťově je spíš podprůměrná. Zákony obchodu a marketingu holt nemají logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 1.8.2017 13:15

Stále mi nejde na rozum, že tolik lidí se zajímá a chce pěstovat odrůdu, kterou u nás kloudně vypěstovat nelze, a pokud ano,  chuťově je spíš podprůměrná. Zákony obchodu a marketingu holt nemají logiku.

Ať mně pan Mikeš promine, ale podle mě i ty české Braeburny jsou jen průměr. Malá velikost těch českých mi vůbec nevadí, ale za těmi z JAR (pravděpodobně) v chuti hodně zaostávají. Bohužel už jsem tak dobré Braeburny v obchodech pár let neviděl. Byly také jen sladkokyselé, ale jaksi mnohem vyšší level. Nadupané cukry s jemnými kyselinkami. Taková ta nevídaná dokonalost "obyčejné" sladkokyselé chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 1.8.2017 14:27

Myslím, že jsem tu nepsal o Braeburnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 17.8.2011 20:33

Myslíte, že by bylo možné dočkat se těchto božských plodů na uherskohradistku (ten region pod zlínskem - jih střední Moravy). Rád bych si tuto chutnou jablůňku vysadil i u nás, ale takovou pěknou 'zastávku' bych nikdy nedokázal postavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.103 (?), 17.8.2011 23:21
Já myslím, že keď dozrieva na Považí, tak na Uherskohradišťsku by sa Granny Smith darilo tiež. Čím má teplejšie podmienky, tým je vraj chutnejšia. Skleníček či poloskleníček istotne zvýši kvalitu plodov. S opelením by som si nerobil starosti. Úrodnosť však nečakajte takú ako napr. pri Idaredu alebo Pinovej. Píšu o nej, že je iba priemerná. Človeka skôr poteší kvalita vlastnoručne dopestovaného ovocia... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 17.8.2011 22:18
Pane Rosťo zřejmě došlo z mé strany k hlubokému nepochopení ale některé tvrdé výrazy mě trochu nadzvedly.Mrzí mě to.Z Vašeho druhého příspěvku usuzuji, že dovedete ocenit cizí práci a toho si velice vážím i když v mém případu za cenu nemalých nákladů.Jsem už takový blázen do jablek a lákají mě výzvy zkusit i nedoporučované.Tak jestli dovolíte, všechno dobré a přeji Vám plný sklípek voňavých jablíček - Mičurin II. PS: časem zveřejním foto jak se těm krasavicím daří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.222 (?), 22.8.2011 1:37

Pane Polehla, jsem rád, že se to vysvětlilo. Jsem od Ostravy. Tady si na nic nehrajem a ani pro ty nejostřejší výrazy nechodíme daleko. Nikdo se nad tím moc nepohoršuje a ani to nebývá myšleno zle, jak by se přespolnímu mohlo zdát. Tím to asi celé vzniklo.  Nelze zevšeobecňovat, ale je nám to vlastnější, než pochlebování s falešným úsměvem a za zády pomluvy. Na jaře, když mi téměř vše pomrzlo, víte kolik lítalo na zahradě neslušných výrazů? Mnoho! Určitě více, než v jiných regiónech, ale nic to neznamená.

Ať se Vám všechno daří a v budce se to pěkně zelení.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.8.2011 7:06

Dovolím si zopakovat svůj dotaz na opylovače, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika