Dublet



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?)
29.9.2013 10:11

Dobrý den pane Vysloužile. Chtěl bych se zeptat jak jste spokojen do současné doby s odrůdou Dublet, s jejím růstem, plodností, chutností plodů, četností zásahu do růstu, ošetření a to s porovnáním k současným rezistetním odůdám. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.10.2010 13:37

Jsem rád, pane Vysloužil, že jste pochválil Diamant. Letos jsem si ho narouboval, takže první trefa by byla. Dále jsem si narouboval Deligu, takže pokud s ní máte zkušenosti, nebo někdo další, rád bych informaci uvítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.10.2010 14:00

Deligu mám naroubovanou na Deloru. Letos zarodila poprvé - plody jsou tmavé, drobné, ale z první násady závěry dělat nelze. Zato Delor už několik let vyvrací mé oblíbené dogma, že Rubín je po plodové stránce nepřekonanou odrůdou. Delor svou velikostí, vyrovnaností, vybarvením, tvarem a skladovatelností Rubín překonává, chuťově se mu téměř vyrovná. Co je však nejdůležitější, Delor je letos prakticky bez strupovitosti, coč se o Rubínu a Bohemiích říci zdaleka nedá. 
   Od stejných rodičů mám ještě Jarku, chutná dobře ale vzhledově je nenápadná, taky strupatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.10.2010 18:26

No tak s tou Deligou uvidíme, já jsem s ní přerouboval Šampion za vydatného protestu manželky.

To, co jste napsal o Deloru, mohu jenom podtrhnout! Zajímavé je, že když jsem ho před 5 lety sháněl v jedné ovocné školce, která se snaží uvádět i novější odrůdy a mám jich odtud hned několik, tak mi ten pán, co školku vede celá desetiletí, ten Delor docela pohaněl, protože ho nemnožili. Sehnal jsem ho jinde a zatím naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.76 (?), 15.10.2010 20:24

V roce 1990 jsem nakoupil za 0,2O kčs/očko v Holovousích rouby jabloní Denár, Diadém, Dublet, Doris, později také Delor a jiné na D.Doris trpí v Beskydech strupovitostí, Denár moučnatí a je potřebné velmi opatrné zacházení.Delor, Dublet a především Diadém nemají chybu.Vynikající chuť, dlouhá skladovatelnost a zanedbatelná strupovitost, bez postřiku!

V tom trysku a letu za novými odrůdami zůstaly tyto odrůdy opodál a čekají na znovuobjevení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.10.2010 10:53

Mohu potvrdit stejnou zkušenost (samozřejmě u Diadému dlouhá skladovatelnost není). Denár nestrupatí a vypadá jako Golden. Ale to je vše. Chuť je prázdnější.
  S tím Diamantem o příspěvek výše jsem se spletl, ten mi ještě nerodí.. Měl jsem na mysli Diplomat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 29.9.2013 10:11

Dobrý den pane Vysloužile. Chtěl bych se zeptat jak jste spokojen do současné doby s odrůdou Dublet, s jejím růstem, plodností, chutností plodů, četností zásahu do růstu, ošetření a to s porovnáním k současným rezistetním odůdám. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.9.2013 23:09
Růst Dubletu je silnější, což mi v extenzivnějších podmínkách vyhovuje.Kuželovité plody jsou menší, což mi nevyhovuje. Chuť je s ohledem na trvanlivost vyhovující, ale žádná bomba. Řez stejný jako jako uvětšiny odrůd, ošetření žádné. Strupovitost minimální.Rušit nebudu, rozšiřovat taky ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.1.2014 19:44

A co říci na Milošův Dublet (Golden Delicious x Jonathan)? Nic špatného to rozhodně není. Chuť celkově svěží, mírně navinulá, bez jonathanové příchuti, ale přece jen plnější, příjemná. To vše snad podtržené velmi slabou nahořklostí, což bylo spíše pozitivní pro zvýraznění chuti a celkového dojmu. Je možné, že to byla jakási neznatelná stopa po Jonathanu. Škoda, že nelze porovnat s Jantarem (Jonathan x Golden Delicious). Sousedův Jantar jsem musel zkonzumovat hned po sklizni, jelikož byl poškozený ptactvem. Ale i tak chutnal velmi dobře. Ovšem rozdílně třeba od Jonagoldu (Golden Delicious x Jonathan). Ale jak říká Miloš, Jonagold, to je "jiná liga". Když pochází z USA, tak zřejmě americká. Co se týče odrůdy Dublet, tak ostatní informace i s pěknými fotkami najdete zde v tomto vlákně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.36 (?), 18.9.2017 15:08

zdravím z valašska, odrůdu dublet pěěstuji na jednom stromě, sehnal jsem ji ještě pod číslem 822(neměla jméno), hodně do bré jablko, bez postřiku jako rezistent, letos na jediném sttromě úroda bohatá, na jaře můžu poslat rouby, nebo osobní odběr j. gerža vsetín - valašsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika