čistecké lahůdkové



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 94.166 (?) 
31.3.2007 17:14, zobrazeno: 86617x
Dobrý den,

chtela bych se zeptat, jestli se da nekde jeste sehnat odruda cistecke lahudkove. Rada bych ji pomohla rodicum, kteri na ni vzpominaji a radi by si ji poridili..

Dekuji moc za odpoved, Petra Svecova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 1.9.2008 16:46

Podnož pod Čistcké je asi možno použít jakoukoli, záleží na tom, jak velký chcete mít strom.  Doporučovao se jej pěstovat spíš ve volných než přísně vedených tvarech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.24 (?), 31.3.2007 18:32
Měl jsem je také moc rád. Jedině sehnat rouby. Pomalu zapomenutá odrůda jako matčino. Přeji úspěch. S pozdravem P.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.70 (?), 1.4.2007 20:44

Já mám naroubované Čistecké přímo na Matčino. Už 8 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 2.4.2007 5:37
Je velky problem se strupovytosti v lonskem roce i s postrikama shnila na stromech ,vsechny dobre odrudy maji problem se strupovytosti a padlim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.4.2007 10:02
Čistecké lahůdkové mohu nabídnout (rouby). Chuť je opravdu delikátní, ale náchylnost na  strupovitost  velká.
vyslouzilm@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.50 (?), 3.4.2007 20:14
Jablko vynikající chuti ještě zač.80.let strupovitost na únosné míře ale vposledních letech všechno shnije nebo spadne takže jsem ho několik let ani neochutnal.Oblast jižně od Prahy,300m n.m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 10.4.2007 21:19

Vážení přátelé ovocných stromů. Domníval jsem se, že poslední čistecká jablka padla na babiččině zahrádce, která vždy říkala: Toto jablko se jenom vypije jak je šťavnaté..i tenkrát měla strupovitost, a přesto výborná. Prosím Vás o kontakt na možný odkup stromku.

Je to nejenom milá vzpomínka na moji babičku, ale opravdu výborná odrůda, která si myslím stále zaslouží místo v našich zahrádkách, vedle italských, francouzských, španělský a kdoví jakých ještě odrůd.

Předem děkuji: kontakt: vlad.kopec@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.233 (?), 29.5.2007 21:45

Připojuji se - úžasné chuťově, ale příliš náchylné na choroby, letos jsem jej přerouboval na Topaz. Stejně tak Idared a Starking. Po posledních dvou letech neúrody pořizuji rezistentní odrůdy. Ponechávám Skleňák, Discovery, Lorda, Rubín a Šampion (ale stříkám), dokud rezistenty nezaplodí. Hlavně loňský rok mne zdrtil. Jerome

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.5.2007 22:26
Po loňské sezóně jsem propadl podobné deziluzi. Jablka strupatěla, praskala a hnila ještě na stromě, skroucené listy opadávaly.
    Letos jsou listy krásné a lesklé bez jednoho flíčku (bez jediného postřiku), násada plodů po jarních mrazících - žádná sláva. Zejména rezistenty se (s výjimkou Seleny) vůbec nevyznamenaly!
T fakt nevím....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika