Choroba černání kury



host - 56.75 (?) 
16.4.2016 20:30, zobrazeno: 7332x

Mám problém s černání horní strany větví na jednom stromě jabloně Rubín.Je vysazen společně s dalšími jabloněmi asi 20 let.Tento problém se vyskytuje jen na Rubínu. Horní strana několika větví zčerná pak popraská (do čtverečků) a po nějaké době kura na té vrchní straně odpada. Řešil jsem to odřezáváním postižených větví.Nepomohlo.Kdyby mi mohl poradit třeba p. Vinšálek, nebo p.Vysloužil.Případně kdokoli kdo se s tím setkal a ví co to způsobuje a jaké opatření udělat, zda jde strom zachránit. Strom stále bohatě rodí. děkuji Rudolf

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 16.4.2016 21:05

Bohužel Vám neporadím přímo, ale popis té choroby mi připomněl vlákno, které jsem tu nedávno viděl. Nemohl by to být stejný problém? Zčernalé "ohořelé" větve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.75 (?), 21.4.2016 10:38
Pane Lojzo jestli je to jen krycí jméno tak se omlouvám.V každém případě moc děkuji za odpověď, protože mi pomohla v orientaci. V odkázaných příspěvcích jsou uvedeny věci, které mi ukazují problém asi i v mém případě. Pokusím se aplikovat. To víte pokácet strom je mi líto. Zvláště při úrodě chutných jablíček. Tak bych se pro tuto poslední alternativu rozhodl až v krajním případě. Také děkuji i p. Lídě v následujícím příspěvku Rudolf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.118 (?), 16.4.2016 21:09

O černání kůry je tu několik vláken, kůra je jakoby spálená. Je to rakovina kůry, v RL laboratoři nám byl doporučen postřik Kuprikolem před rašením a po opadu listů.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika