Berlepschova reneta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10109) - 70.240 (?) 
1.2.2015 19:22

Není třeba se omlouvat, pane Vláďo, nicméně to beru jako velice pozitivní gesto. Nerozuměl jsem pouze termínu "zvracení Denáru". Připouštím, že jistou pachuť v sobě má, ale zvracet jsem ho přímo nemusel. A třeba ten Váš, nebo pana Kamila ji nemá. V Produktě se nic podobného nevyskytuje, tam spíše hrozí, že může být "prázdná". Letos zklamala. Neměla v lednu už ani pevnost, ani šťavnatost. Co se týče názvu GOLDRENETTE FREIHERR VON BERLEPSCH, tak jsem měl na mysli Standovo velmi oblíbené německé slovo "VON", které rád používá (Standa von Königgrätz, či von Pardubitz). Pokud jde o chuť Berlepschovy renety, tak tu prozatím nemohu posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 40.251 (?), 1.2.2015 19:41

Zdravím pana Petra. Můžete mi nějak popsat tu pachuť Denáru? Odrůdu jsme měli na zahradě ještě před jejím zapsáním do tehdejší LPO (TE 10.040) a za nějakých 25 let zkušeností nikdo z rodiny ani přátel žádnou pachuť nezaznamenal. Dle reakcí účastníků se názory na Berlepschovu renetu různí, což je vlastně v pořádku, nechutná všechno každému. Produkta není špatné jablko na zpracování, pro stůl máme chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10109) - 70.240 (?), 1.2.2015 19:50

Těžko, pane Kamile, spíše by to chtělo degustovat ty Vaše plody. Rozhodně nemají plody nic společného s chutí rodičovské Coxovy renety. Podřadnou chuť Denáru mám v paměti, ale popsat se nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.2.2015 11:17

Rozumím té pachuti, co popisuje Petr. Těžko ji popsat, když člověk drží to krásně žluté jablko v ruce a kousne si, očekává, co bude. A chuť taková, jak čekám, není. Řekl bych, méně sladké, méně kyselé,  vzadu jakoby nepatrně nahořklé. Ale není to přesné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 17.246 (?), 2.2.2015 12:14

Věčná škoda, že Vaše Denáry už neochutnám. Mé Denáry mají žlutavou voňavou dužninu, chuť mírně navinulou, hned po utržení jsou skutečně méně sladké. S žádnou nahořklostí jsem se nikdy nesetkal. Možná se v chuti negativně projevují půdní a klimatické podmínky, případně se množí nevhodné klony této odrůdy. Jinak si nelichotivé hodnocení chuti Denáru nedokážu vysvětlit. A teď jsme vlákno Berlepschovka změnili na vlákno Denár smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika