Čertova hruška (hnilička)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
10.1.2014 14:04

Tak jsem našel v databázi AOPK jednu lokalitu, kde by měl být 150+ let starý exemplář. Nezbývá než v následujících týdnech vyrazit na průzkum, jestli ji soukromý majitel již neskácel a jsou-li na ní použitelné rouby.

Cestou mám ještě jednu lokalitu s odběrem mišpule německé, tak domů s prázdnou nepřijedu, ale hruška potěší víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 125.240 (?), 10.1.2014 17:50

Na podzim jsem vysadil Muškatelku Šedou na semenáči, jsou to také dlouhověké stromy, 100 a více. Jsem zvědavý jak bude za těch 100 roků vypadat.wink PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 12.1.2014 10:39

Arbia Malenovice rovněž nabízí původní odrůdy hrušek.Semenáče Muškatelky šedé patří mezi nejrozšířenější stoleté hrušky.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.207 (?), 12.1.2014 0:11

Minimálně jedna taková hruška je v Rožnovském skanzenu. Krásný velký strom. Já jsem získal rouby několika odrůd od bývalého vedoucího-ředitele Arboreta v Bílé Lhotě na Bouzovsku. Mapoval staré hrušně v celé oblasti.  Nový ředitel Arboreta by také mohl něco vědět. Ty moje jsou malé stromky, ale za takových 100 let budou nádherné. Už se těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.240 (?), 12.1.2014 9:29

Tak to jsme už dva co se těšíme. Já ji koupil hotovou ve fy Prodej sromků s.r.o. Poslali stromek cca 2,5 m vysoký, s pěkně zapěstovanou korunkou a kořeny. Doufám že ji bude dařit. Do skanzenu na ni můžu jít podívat, mám to kousek popřípadě ochutnat plody až budou zralé(pokud nějaké budou). PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.207 (?), 12.1.2014 19:06

Zdravím, pokud se Vám podaří dostat do skanzenu (Valašské dědině) v době zrání plodů, udělejte prosím fotku a degustaci. Mě se nepovedlo chytit správný čas. Vaši informaci s fotkou všichni rádi přivítají. Úroda hrušek je podle místních dost velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.1.2014 17:53

Zvážíme-li, že na trhu jsou většinou jen drahé dovozové hrušky, pak je tu důvod, proč si všimnout toho, co přežilo staletí.A Hnilička je jednou z nich.Byť na pracharandu nebo na kvas.Vždyť těmto stromům nikdo nevěnuje řádnou péči a přežívají! Jen na ně nezapomínejme, zaslouží si to!  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.193 (?), 7.7.2014 8:35

Tuto hrusen mame na zahrade v Litomericich. Mensi strom, asi 5-6m na vysku. Prave ted konci dozravani - zacal jsem je jist od konce kvetna. Jim je, jen dokud nezacnou vevnitr hnednou, pak uz ne. Jsou dobre, stredne sladke. Je to jedno z nejranejsich ovoci. Daji se susit (staci je nakrajet na 1/4 a susit i s ohryzkem) nebo jist kdyz jsou jeste zelene nebo na lihovinu. Hrusticky jsou vetsi nez ty plane cca 4x5cm. jiri.skoda(zavinac)rb(tecka)cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika