Afinita hrušní - volba odrůdy pro mezištěpování



Stránky: 1,  2   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?) 
15.3.2015 9:14, zobrazeno: 9000x

Z odrůd v sortimentu Sempry by měly na kdouli jít štěpovat přímo Alfa®, Alice, Armida, Bohemica®, Delta®, Dicolor®, Dita®, Erika®, Grosdemange, Hardyho, Jana®, Jizera, Konference, Konvert, Milka®, Morava®, Pařížanka, Vonka®.

Výslovně s mezištěpováním jsou uvedeny Beta®, Blanka®, Bodra, Boscova lahvice, Charneuská, Clappova®, Harbo, Laura®, Lucasova, Luna, Milada, Monika, Radana®, Vladka, Williamsova.

Doporučené mezištěpování je u Amfora®, Červencová, Decora, Diana

Nevím jak mám chápat popis u odrůdy Vila.

Pak jsou ještě odrůdy, u kterých se afinita na kdouloň ani nezkoušela pro velmi slabý růst na hrušňovém semenáči (např. Madam verté) a další utlumení růstu není žádoucí.

Toť rešerše, ale otázka zní, jaká odrůda je nejlepší pro mezištěpování ať už z důvodu afinity, tak i z důvodu vytvoření mezikmene (u některých odrůd je doporučeno mezištěpování z důvodu křivení ve školce = z křivého špičáku se blpě dělá rovný kmínek).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.3.2015 9:21

Pro mezištěpování se ve školkách používaly, nebo používají dvě-Hardyho, Konference.Konference má slabší růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:27

Jj o Konferenci jsem slyšel hlavně jako o kmínkotvorné odrůdě s tím, že pokud si kupující nevystríhá nejnižší obrost ponechaný pod místem roubování (očkování) finální odrůdy, tak má i opylovače (2v1).

Obě jsou bez ®, takže není problém s licencí wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:22
Všeobecně je doporčována odrůdy Hardyho, má silný a rovný růst a afinitu s kdoulí i hrušňovými odrůdami výbornou. Nicméně se dají použít i další odrůdy které prosperují na kdouloňi. Mně na MA roste nejlíp Astra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:30

Dík, ano to je to co hledám "Hardyho má dobrou afinitu i s ostatními hrušňovými odrůdami".

Měl jsem totiž jako mezištěpování Janu a Nela se mi nechytla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:32
Nelu mám přímo na MA.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:41

Měl jsem jen dva rouby, jeden dal na kdouli a druhý vštěpoval do Jany, oba se nechytly. Tedy srostly, napučely a uschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:51
Já jsem na kdouli všechno očkoval v létě. Chytlo se všechno, v dalším roce přírůstek 1 až 1,5 metru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:58

Kde nakupujete očka? Kolik stromků asi tak ročně vypěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 10:36
Očka byly ze Sempry Litoměřice. Očkuju co potřebuju pro svoji potřebu. V létě si budu očkovat 10 ks na podnoži MC.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika