Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pre ing.Fidlu: Ondřeji, pre mňa je polemická debata s Vami tiež zaujímavá, bezpochyby 😉 (to že sa niekedy úplne nezhodneme je normálne). Toto vlákno som založil ako poctu mojej obľúbenej odrode Boscovej fľaške. V záhrade mám okrem iných aj obe Williamsky, Lucasovu, Clappovu, Konferenciu, Abate Fetel... všetko "staré dámy", stále na špici môjho rebríčka hruškovej kvality. Mám ale aj novšie sorty, a z nich napr. Nojabrskaja či Harrow Delight za klasikami nezaostávajú. Uvidím ako sa uvedú odrody z východu (Bieloruská, Mramornaja) - tie ešte len zarodia. To čo ma mrzí je, že by som rád vyskúšal napríklad aj kultové (bez irónie) české sorty - Koporečku, Muškatelku... ale kde ich zohnať? Snáď len ako štepy, ale škôlky tieto odrody na Slovensku jednoducho neponúkajú. Neviem ako v Čechách, ale tam situácia asi nebude oveľa ružovejšia. Je paradoxom, že nie je problém zohnať francúzske, anglické či východoeurópske odrody hrušiek, ale naše regionálne, zrejme kvalitou rovnocenné sú prakticky nedostupné. Možno to chce nejakú propagandu či osvetu medzi záhradkármi i laickou verejnosťou, lebo tie storočné stromy tu nebudú večne a ďalšie generácie o tento vzácny genofond môžu prísť definitívne. Viem že sú nadšenci ako Vy ktorí zakladajú sady starých odrôd, ale sorta "žije" tým správnym životom najmä v záhradách hobíkov ako sme my tu na fóre. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika