Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ďakujem p.Vysloužilovi za rozšírenie mojej rady p.Hane. Bohužiaľ veľa údajov od p.Hany nemáme, akurát nadm. výšku a južný svah. Predpokladám, že v záhrade má p.Hana aj stavenie či chatku. Preto je moja rada taká aká je. S hladinou spodnej vody na južnom svahu by som si veľké starosti nerobil. Že sa dajú čerešne pestovať aj v ťažkej pôde a s vysokou hladinou spodnej vody, to vidím u seba aj u susedov na ulici, ale ja pravda, že máme výhodu s nižšou nadm. výškou a ceľkovým úhrnom zrážok. Že je tmavá chrupka Van odolná proti mrazom v kvete, napr. v porovnaní so sortou Kordia, je pre p.Hanu iba výhoda. Vhodné sorty pre opelenie som vyčítal z publikácie Čerešne a višne autorov J.Bakša-L.Smatana. Iné si nedovolím radiť. Pokiaľ s nimi p.Vysloužil nesúhlasí, istotne sa dá na autorov získať kontakt. Dôležité je si uvedomiť, že ak je záhradka p.Hany izolovaná od iných čerešní povedzme stovky metrov, na zabezpečenie rodivosti odrody cudzoopelivej čerešne Van, bude vhodný opeľovač nevyhnutný. Verím, že sme p.Hane poradili dostatočne a že sa stromkom na Vysočine bude dariť.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika