Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pán Vladislav! Kupovaný stromček Clappovu máslovku som v novozaloženej osade na ílovitej svahovej terase pestoval ako voľne rastnúcu 3-ramennú palmetu. V obsahu vápniku nebol problém, dule mi v tejto pôde rástli parádne. Jednoducho palmeta rástla aj rodila mizerne. Tak som do stredníka palmety naštepil Red Bartlett a diali sa zázraky. O pár rokov naráslo stromisko ako hrom a hrušiek ako maku. Pritom Williamska nepatrí k veľmi bujne rastnúcim sortám, úroda plodov by mala rast brzdiť. Ja som ho brzdil nielen zaťažením výstavnými plodmi, ale hlavne ohýbaním letorastov. Clappova slúžila ako "smutný podstavec" vznosnej palmete, ktorý vždy priniesol iba niekoľko plodov. Záhradka v osade už je minulosťou. Teraz mám pri novostavbe RD niekoľkoročnú mladú palmetu Dicolor s mizernou rodivosťou. Postupne ju prevrúbľovávam lepšími a hlavne chutnejšími sortami. Nespokojím sa iba so sladkosťou či šťavnatosťou, ale od hrušiek vyžadujem aj arómu. Môjmi favoritmi je aromatická chuť Boscovej fľaše alebo Dekanky Róbertovej. Práve bojnické novošľachtenie prináša nielen sladké, ale aj aromatické plody. Keby sa na fóre niekto pridal so skúsenosťami s pestovaním bojnických hrušiek, bolo by to super!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika