Hubení trávy mezi květinamy



host - 216.109 (?) 
6.5.2012 13:00, zobrazeno: 8294x

Dobry den. potreboval bych poradit, cim hubit travu, ktera me prprusta v zahonu kvetin. Jedna se o pudokryvne, tzv. kobercove, kvetiny a mezi nimi prorusta huste trava, ktere bych se poztreboval zbaivt tak, aby to kytky prezily. Poradi me nekdo prosim vhodny pripravek k tomuto ucelu? Dekuji za odpovedi Ivo.nos@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.5.2012 14:33

Mám bohužel stejný problém jako Vy a zatím jsem zkoušela kde co a bez výsledku. Poslední doporučený postřik byl Agil (tuším se tak jmenuje) údajně na jednoděložné rostliny, bohužel je taky víceméně pouze na pýr (a jednoleté traviny) jenže já mám nějakou kostřavu či jílek - prostě vysemeněný či prorostlý klasický trávníkfrown a pak nějakou mrchu, co neurčím vůbec... která se mi naplevelila odněkud z venku a už mi,,okupuje" půl zahradycrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 7.5.2012 8:56

Dobré ránko, Konvalinka :-) 

Nemám s graminicídmi priame skúsenosti, len keď som si prečítal Váš príspevok, začal som hľadať prípravky proti trvácim trávam - a našiel som - napr. Targa resp. Pilot (majú rovnakú účinnú látku) , a ešte Fusilade Forte. Napíšte prosím, ktoré herbicídy ste skúšali. A prípadne pošlite foto tej mrchy čo Vám okupuje pol záhrady, skúsime zistiť, čo to je za potvoru. Pekný deň Vám prajem :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.254 (?), 10.5.2012 22:18

Nejlepším hnojivem pro takový případ býval TRAVEX, ale ten už se dávno nevyrábí. Faktem je, že s trávou by odešly i všechny květiny. Jedno řešení by mohlo být sice riskantní, ale účinné. Bavlněnou pracovní rukavici namočit do roztoku nějakého totálního herbicidu, ale tak, aby roztok neskapával na květiny a protahovat mezi prsty horní část listů a stébel trav. Nebo stačí trávu jen jakoby pohladit a roztok se vstřebá a trávu zahubí a květiny pod ní zůstanou živé, pokud na ně roztok nenakape. Také nesmí několik hodin po tomto zákroku pršet, aby se roztok mohl vstřebat a nesplavil se na spodní květiny. Tak se dají vyplít všechny partie prorostlé nepříjemným plevelem, ale je to opravdu práce riziková. Roztokem se nesmíte dotknout žádné rostliny, kterou chcete zachovat, pozor na odkapáváíní při silném namočení rukavice! Pokud se jedná o plevelnou trávu, která odnožuje, jako např. pýr, pak stačí ošetřit okrajové části plochy a herbicid už je rozveden do celého porostu trávy a sníží se tak riziko, že zničíte květiny. U vzácných rostlin bych to nezkoušel.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.5.2012 22:36

Zdravím Petřesmiley Jé, já to našla až teďka... nějak totálně nestíhámcheeky Ale sem tam koukám, i s čím zase bojujete vywink No tráva... taková normální, prorostená z trávníku  - kostřava, psineček nebo nějaká lipnicovitá... Já trávám opravdu moc nerozumímblush A pak ještě jedna potvora a tu teda zítra nafotím. Zkoušela jsem Targu a Agil - oboje víceméně na pýr a jednoleté... bohužel na to, co bych potřebovala je to bez účinkucrying

Zkoušela jsem i totálním herbicidem a rukavicí - jak radí tady pán - ale na trávy to má slabší účinnost, jelikož asi nepotřu dostatečnou listovou plochu a nebo ty trávy dost neodnožujísad Právě se na ně chystám zase s tou rukavicí, jelikož teď hodně povyrostly, tak snad už se konečně povede... zbytek stříknu tou Targou (myslím pýr) Nějaký ovšem musím zachovat pro psiskawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.5.2012 23:11

Všechny trávy a jedoděložné plevele včetně vytrvalých (pýr) se dají vyhubit v květinách aplikací graminicidů. Je v podstatě lhostejné, jestli použijete Agil, Targu, Panteru, Fusilade a řadu dalších. Rozhodující je dodržet aplikační podmínky. Tedy dávku, plevele musí být patřičně obrostlé, v aktivním růstu, nemělo by být dlouhotrvající sucho a nízké teploty, po aplikaci by nemělo nejméně 2 hod pršet a je nutno zachovat alespoň 2 týdny kultivační klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika