Zantedeschia Green Goddess



mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?) 
26.12.2008 19:42, zobrazeno: 9405x

pekny vecer, chci se zeptat, nevite jak se pestuje tato kala?nejspise jako ta klasicka bila, že?-Z.aethiopica...?ovsem v tuto dobu kvete a ja nevim co s hlizou zda ji mam nyni zasadit, pestoval jsem ji jako ostatni barevne kaly-Z.rehmanii... prosim poradte, dekuji

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 97.194 (?), 26.12.2008 21:10

Dobrý den. Je to klasická Zantedeschia aethiopica, jen kultivar. Pěstuje se stejně jako běžná bílá kala, což znamená, že od května držet v naprostém suchu. Dříve, když se u nás tyto rostliny pěstovaly k řezu, tak zahradníci vždy květináče na pěstebních stolech převrátily na bok, aby nešly zalévat. Zálivku zahájit tak v září. Vody vyžaduje hodně, pochází ze zaplavovaných území, které ale v létě zcela vysychají, proto ten cyklus sucha a vody. Krásná rostlina, zrovna mně nakvétá, zatím vidím dva květy. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 26.12.2008 22:09

aha, myslel jsem si to... mam hlizy takze mysliteze je mohu jeste nyni zasadit? a postupne tak alespon v cervnu prestat zalevat?dekuji M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 26.12.2008 22:29

Určitě, šup s nima do zeminy a v pohodě dál pěstovat. Přes to léto skutečně nechat totálně zaschnout! A v příštím roce začít zalévat trošku dřív, než v tom letošním:-) Jak píšu výše. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 26.12.2008 22:48

moc moc diky, krasny vecer:-) M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika