postřik do kostatců?



evena - (2) - 35.177 (?) 
6.9.2008 16:29, zobrazeno: 7826x

Dobrý den, existuje nějaký postřik na zlikvidování plevelů v kosatcích a růžích? Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 76.122 (?), 6.9.2008 17:16
Jo, jmenuje se vyplejt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 69.79 (?), 6.9.2008 20:25

Pane 76.122, tentokrát Vám musím dát za pravdu. Pěkně jsem se zasmála, poradil jste velmi dobře. Možná by byl dobrý i podobný přípravek, který používám já a je to "Rúčovyplejt"-bude zřejmě na stejné bázi. Hezký večer, M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.9.2008 21:39

V kosatcích se mi léta množil a vyhrával nade mnou svlačec. Nikdy se mi totiž nepodařilo ho vybrat i s kořínky.  Od té doby, co používám roundup mám pokoj, protože ten zničí plevel i s kořínky. Musí se jen při aplikaci dávat pozor, aby se postříkal jen ten plevel.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evena - (2) - 35.177 (?), 6.9.2008 21:54

Musím říct že sem se taky pobavila...  Škoda, tak nějak jsem doufala že něco existuje, stejně jak třeba do ovocných stromků, rybízu, jehličnanů atd. Mám problém totiž vybrat z kosatců pýr a růže jsem dala na záhon po tulipánech které se nepovedly vybrat všechny, zkusím teda opatrně ten randap.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 6.9.2008 21:57

S některým plevelem je opravdu potíž.A "plejt" můžete stále dokola.Vůbec co se svlačce týče, tak s tím je ruční boj opravdu vyčerpávající.Jak píše Daniela, roundap a třeba natřít plevel štětcem.Je to pracnější, ale stejně účinné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 69.79 (?), 6.9.2008 22:42

Ale je fajn, že to berete s nadhledem, paní Evo. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.118 (?), 8.9.2008 18:20

Na pýr ve dvouděložných rostlinách - tedy i v růžích - by měly zabírat tzv. graminicidy, tedy trávohubné prostředky. V malém se prodává např. Gallant Super. Zatím to nemám osobně vyzkoušené, ale chystám se na to. Zdali jsou kosatce - jako jednoděložná rostlina stejně jako trávy - odolné vúči postřiku graminicidy, to si netroufnu posoudit. Ale pokud už budete mít pokusný roztok rozdělán, na malém pokusném místě bych to vyzkoušel.

Jinak růže velmi špatně snášejí používání roundupu v jejich blízkosti. Takže s největší opatrností!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika