gloxinie - uhnívají nebo co



Stránky: 1,  2   
host - 138.164 (?) 
14.7.2007 22:00, zobrazeno: 31054x
Mám poprvé letos gloxinie (loni lístky udělaly malé hlízky, letos jsem je zasadila) - zeminu lehkou spíš písčitou, hlízy těsně pod povrchem. Vyrašily, ale z 9 sazenic jich 5 dostalo jakousi chorobu, sotva lístky povyrostly, zešednou, snad zahnívají a rostlina upadne v krčku. Po čase začala jedna znovu rašit... Zbývající 4 už jsou dost velké a mají nasazené květy - normálně rostou. Moc nehnojím a mírně zalévám, se všemi zacházím stejně. Poradí mi nějaký dobrodinec? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.252 (?), 3.8.2007 14:11
Dobrý den, mohlo by to být způsobeno mokrou zeminou a studenou zálivkou. Gloxinie se zalévají vlažnou vodou, ale nejsem si jistá, jestli se náhodou nemají zalévat jen zespodu, jako saintpaulie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.145 (?), 8.9.2007 16:27
Já si zase koupila gloxinku v lídlu ale její květy uhnívají. Poradíte mi prosím, co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.11 (?), 19.9.2007 13:57
Moje zkušenost se zálivkou gloxinií je pouze do misky. Potřebují hodně světla, né však přímé slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.70 (?), 27.9.2007 6:57
Dostala jsem Gloxinii jako dárek a krásně kvetla. Známá si ji vypěstovala z lístku jako Fialky. Po odkvětu se Gloxinie úplně zatáhne, takže nevyhazovat, ona zase vyraší z hlízy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.1 (?), 18.3.2008 9:44

Gloxinie jakmile odkvete tak ještě i poměrně dlouhou dobu vegetuje, jen listy. Pak listy uvadají, žloutnou až jakoby odumřou. Takže nevyhazovat, přestat zalévat , nechat někde v polostínu.  Ona pak zase začne rašit a kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.3 (?), 18.3.2008 10:41
Gloxinie mám už asi 10 let. Nijak extra se o ně nestarám, ale zásadně zalévám do misky, nikdy svrchu. Podle mých zkušeností chtějí spíše více než méně vody i hnojiva - ovšem později, až když jim naroste několik velkých listů. Tipovala bych, že uhnívají protože jsou přelité. Ze začátku, při rašení, jim stačí vody trošku, přiměřeně :-) Chtějí velmi světlé stanoviště ovšem bez přímého slunce - citlivé listy se mohou spálit. Na podzim - někdy v září přestanu zalévat a po zavadnutí odnesu do podkroví (přes zimu okolo 12-14 st.) a až do února seo ně nestarám. V únoru většinou začnou samy od sebe rašit, tak je snesu dolů a začnu pomalu zalévat. Nikdy nezklamaly a vždycky se o ně spíš starám, méně, než by bylo vhodné :-). Pokud se dostatečně hnojí, zalévají a odstraňují se odkvetlé květy, kvetou od dubna až do září. Přeji hodně úspěchu s touto kránou květinou. Miky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.242 (?), 9.6.2008 11:46

Já je odpočívat nenechávám. Po odkvětu je seříznu těsně nad zemí, mírně zalévám a asi po jednom měsíci začnou znovu rašit. Kvetou téměř celý rok. Mám bílou a plnokvětou fialovobílou. S tou je trochu problém, protože nasadí spoustu květů a některé, jak jsou nahusto, tak uhnijí.Bílou pěstuji už asi pátým rokem, fialovou druhým. Snadno se množí, jako fialka listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.186 (?), 27.8.2008 10:00

Dobrý den, chtěla bych poradit. Na listech gloxinií se mi dělají hnědé flíčky nevím co s tím... prosím o rady...:-(díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.205 (?), 4.5.2009 11:45
můžu ti poradit.gloxinky mám už 6 let a jsou to spolehlivé květiny.mám červenou, bílou,červenou s bílým okrajem, fialovou plnokvětou a pravou glox.za tolik let co je mám, nikdy jsem je nehnojila a nepřesazovala.po odkvětu jsem ji zastřihla a dále už ji nezalévala.mám je přes zimu v pokoji na skříni a až na jaře je začnu zalévat.takle to dělám každý rok a ani jedna mi nezahynula.nesmíš je ale přelít, jinak uhnijí.a pokud si je chceš rozmnožit tak si ustřihni zdravé listy, nesmí být nějak poškozené a dej je pořádně zakořenit.někdy se i udělá malá hlízka, tak je potom zasad.tak se měj a zkus to budeš ráda za bohaté květy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika