Dosna



host - 122.1 (?)
3.4.2008 10:02

Dobrý den, dosnu budu letos pěstovat prvně. Chtěla bych si ji dát do většího květináče a na terasu, prosím, poraďte mi, kdy dát hlízy do květináče a jak? Má kousek koukat nebo jak hluboko?

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 48.81 (?), 26.3.2007 11:09, zobrazeno: 7927x

Máte někdo zkušenost s Dosnou?Vloni jsem dostala cibule,které jsem dala ke známému na přezimování do sklepa.Teď jsem zjistila,že je dal do hlíny,má je v chladné místnosti (světlé)a už vyrašily jakési pahýly,které jsou dost slabé a světle zelené.Nebyla to chyba-neměly zůstat v suchu,temnu,bez hlíny?Ven sázet v květnu?Díky za každý poznatek k této rostlině.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.194 (?), 28.3.2007 9:32
Já mám dosnu během zimy doma ve tmě a koncem dubna ji vysazuji ven. Než přejdou mrazíky, cca za těch 15 dní začne pomalu vyrůstat nad zem, takže mrazíky jí neublíží. Na podzim zase před mrazíky schovat. Hana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 28.3.2007 11:03
Vysadte ji do kvetinace dejte na svetlo teplota nesmi klesnout pod nulu ven ji vysadite az pominou mrazi pekne prokorenelou .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.229 (?), 2.4.2007 12:15

Nechávám dosnu ve sklepě v květináči a jednou za 14 dní mírně pozalévám.Už jsem květináče dala ven a některé jsem dala  na záhon. Zatím vždy přežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.1 (?), 3.4.2008 10:02

Dobrý den, dosnu budu letos pěstovat prvně. Chtěla bych si ji dát do většího květináče a na terasu, prosím, poraďte mi, kdy dát hlízy do květináče a jak? Má kousek koukat nebo jak hluboko?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 3.4.2008 12:15

Pokud přendáte cibule do nějaké nádoby a trochu zalijete, tím si rostlinu předpěstujete.  Ven do země ji pak zasadíte v druhé polovině května, protože tato rostlina je opravdu velmi teplomilná.  A hned po zasazení na záhon ji přihnojte, ona zesílí a začně růst.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika