Begonie mají červy



mučenka - (27) - 250.230 (?) 
13.10.2007 21:36, zobrazeno: 10108x

Hlízy begonii mají červy  a jsou samá chodbička. Mám je namořit před uskladněním? A čím? Prosím, poraďte. Karolina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 250.230 (?), 14.10.2007 10:41
  ještě se jednou ozývám - skrzevá ty begonie. Jsou to červené multiflory - nádherné a tak bych o ně nerada přišla - mám je již asi 10 let. Již jsem je vyndala z hlíny a teď si nevím rady co s nimi. Děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Míčková Jana - (5) - 2.142 (?), 24.11.2007 21:34
Skuste je okoupat v mospilanu, ale nic neslibuji,použila jste špatnou zeminu, obsahovala larvy lakonosce... snad se Vám podaří je zachránit, mně před dvěma roky odešlo spoustu hlíz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.85 (?), 4.6.2008 10:13

Dobrý den. Také se potýkám s tímto problémem loni jsem přišla o dos hlíz převislých begonií. V zahradnictví mi řekli, že jsem měla begonie stříkat proti škůdcům v době kvetení přípravky podobnými jako se používjí na balkonovky na mšice, molice a pod. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.226 (?), 4.6.2008 21:50

Ty larvy, které vám ničí hlízy, jsou skutečně larvy lakonosce, bohužel, žádný postřik vám nepomůže, jelikož tento brouk naklade vajíčka přímo do půdy, třeba v noci a pak si v klidu odletí. Navíc, já jeho výskyt nezaznamenávám každý rok. Nejistým řešením je přikrýt povrch půdy netkanou porofolií. 
No a pokud mi larvy úplně nezničí hlízy v době vegetace, pak je před uskladněním vysuším, očistím od zeminy a tupým drátkem (třeba sponka do vlasů) jakoby nabodávám. Tam, kde drátek do hlízy pronikne může být larva a pokud ano, tak ji vyšprtám. V okolí často bývá hnědý "prášek" jejího trusu. Tuto kontrolu pak ještě dělám minimálně dvakrát v průběhu skladování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.226 (?), 4.6.2008 22:11

Napsal jsem to trochu nepřesně. Ty dvě kontroly je dobré udělat hned v prvním měsíci skladování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika