Pepřovník opojný - kava kava



host - 92.99 (?) 
16.1.2017 12:46, zobrazeno: 6473x

Dobrý den, zajímalo by mě pěstování Pepřovníku opojného (Piper methysticum) známého jako kava kava. Máte někdo zkušenosti s touto rostlinou? Případně nevíte, kde by se dali sehnat semen nebo kořeny?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.206 (?), 6.7.2019 22:37

Pepřovník opojný, čili Kavu Kavu používám už léta na úzkosti a nespavost.

Snižuji tak užívání benzodiazepinů (BZD), které jsou narozdíl od Kava Kava jednak návykové a jednak si člověk rychle vytvoří toleranci k těmto látkám (Diazepam, Clonazepam, Oxazepam, Bromazepam aj.)

Vyzkoušel jsem více přípravků (i zahraničních), ale v současnosti mám v oblibě práškový extrakt s obsahem 70% kavalaktonů od webu "Energie života" v ceně zhruba 350Kč/5g extraktu. Odvážím vždy 1,00g extraktu a rozmíchám jej zhruba v 0,5dcl vlažného mléka s přídavkem dvou smetan do kávy (20g, 10% tuku). Odpovídající dávka je tedy 700mg kavalaktonů, což je pro mě tak akorát.Chuť je výrazně hořká a palčivá a brzy se dostavuje znecitlivění jazyka a úst, takže extrakt je skutečně kvalitní. Připouštím, že cena 70Kč za dávku je dost, ale jako přírodní alternativu k návykovým BZD mohu jen doporučit. Rovněž doporučuji přečíst si knihu od Chrise Kilhama: "Kava Kava-hledání léků v ráji" (Volvox Globator, 1996).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika