Nemoc banánovníku?



Rade91 - (43) - 243.189 (?)
24.7.2008 0:52
Samozřejmě ne více vody do podmisky, ale do misky, ze které 'nebere' banánovník vodu, kvůli zvlhčení vzduchu (kdyby to někdo špatně pochopil... ;-)).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 116.124 (?), 4.2.2008 13:23, zobrazeno: 11357x
Zdravím, mám banánovník, už pět let, leze z něho jeden list za druhým, nehnědou, zdá se být naprosto v pořádku. Jednou se začal naklánět do strany a tak jsem ho přesadila. Při přesazování jsem si všimla, že má jen 2 malé kořeny, nic víc a vnitřek má vydlabaný a má tam nějaké bílé broučky. Prosím může mi někdo poradit co s tím? Pořebuju aby měl lepší kořeny, aby se udržel a nepadal.

Oři

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 5.2.2008 9:19
Oři, vypadá to na vydatné přelití banánovníku, kořeny uhnily, proto se naklání, páč se nemá čím držet v květníku, ti broučci mu také nepřidají na kráse, ti mu zřejmě vyžírají ten vnitřek, rada: nepřelívat, broučky zlikvidovat, vyměnit substrát, nedávat moc velký květináč, když nemá kořeny, nepotřebuje obrovský květník, banánovník ukotvit prozatím k nějaké tyči, nebo opřít ke stěně, aby se nenakláněl a začít se modlit, aby nové kořeny vyrostly, buď přežije nebo ne, ale přeji Vám, aby se vyplnila možnost číslo jedna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.239 (?), 23.7.2008 22:14

Bananovnnik potrebuje vice slunce a vice vody do misky.

Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 24.7.2008 0:52
Samozřejmě ne více vody do podmisky, ale do misky, ze které 'nebere' banánovník vodu, kvůli zvlhčení vzduchu (kdyby to někdo špatně pochopil... ;-)).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika