Napadené Goji - kustovice čínská?



host - 96.54 (?)
23.8.2014 22:25

Řekla bych, že to jsou mšice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 175.112 (?), 27.7.2014 18:56, zobrazeno: 4432x

Zdravím. Mám něčím napadné listy Goji - Kustovice čínské. Na fotografii jsem zachytil i nějakého škůdce? Může to být spojené s ním? Našel jsem i nějaké strakaté pavoučky - 3mm. Čím to mám ošetřit? Mám tu mospilan a kuprikol. Děkuji. Robin


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.1 (?), 21.8.2014 10:54

Nejsem sice zahradník jen hobista, ale já bycgh použil mospilan a po týdnu něco proti sviluškám a podobným škůdcům Vertimec 1.8 EC nebo jiné.

Já mám problémy se stehlíky, kteří mi mapadají rostlinu a oštipují její lísky, květy i mladé plody, které zcela zlikvidují nebo zbytky pak během několika dnů upadnou. Zaregistroval jsem partu 4 ptáků, kteří jsou jako diví. I po zakrytí rostliny plastovývou sítí jsem pozoroval jak se skrz síť doslova proderou a pak se i za cenu ztráty části peří zase pronějak proderou ven. Jsou to velmi plaší ptáčci a když se přiblížím k " voliéře" tak jsou ochotni riskovat cokoliv aby zmizeli. Jsou to pěkné potvory každý den zašívám vytvořené díry a hledám odolnější síť. Zajímavé je, že mám stejné rosliny na pozemku cca 300m dál a tam nic. Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.54 (?), 23.8.2014 22:25

Řekla bych, že to jsou mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.33 (?), 31.8.2014 20:58

ten zelený brouček je ploštice, ta moc smrdí, je masožravá.Bílé skvrny jsou ale poškození nějakým hmyzem.často sviluškou, zvláště máte-li rostlinu ve skleníku, tam tím nejvíc trpí. Venku sviluškou netrpí, tam je přírodní rovnováha a dost dravých svilušek, které požírají ty škodlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika