Likernaja



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
8.9.2016 15:58, zobrazeno: 4531x

První úroda tohoto jeřábu mě docela příjemně překvapila. Zkoušel jsem vícem kříženců, převážně z ruskojazyčných zemí, ale plody svojí chutí daleko zaostávaly za Moravským sladkoplodým i za běžnými aroniemi. Likernaja svoji chutí nezapře, že se patrně jedná o křížence jeřábu s aronií. Jeho chuť je mnohem lepší než například kdysi populární Granatina.

Likernaja
Likernaja
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.236 (?), 8.9.2016 20:02

Jéé, to jste mi udělal radost, děkuji za tip. I když byly takové druhy ovoce mými oblibenými surovinami, to mi nějak uniklo. A přitom takové krásné jméno...
Ликерная - подходит для ликеров, напитков...
*
A chtěl bych se zeptat na chuť. Je ta Likernaja jedlejší než jeřabina ptačí, moravská nebo aronie, kde byste ji zařadil?
(V likérnictví a domácím vinařství většinou platí, že z ovoce "zasyrova" velmi chutného lze něco kloudného vyrobit jen těžce).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.9.2016 21:56

Chutná skoro jako aronie, ale plody jsou o něco větší a chuť není tak svíravě dřevěná. Likéry toho druhu mi moc nejedou, tak se o něj ani nebudu pokoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.193 (?), 8.9.2016 22:27

Děkuji.
Tak to se mi ta Likernaja líbí čím dál víc. A ještě bych se chtěl zeptat na šťávu. Je barvicí nebo jen barvy mdlé jako z oranžových jeřabin?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.9.2016 9:44

Abych řekl pravdu, nevím, strčil jsem kuličky přímo do pusy. Ale jsou tmavé, byť ne černé jako aronie. Podívám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.253 (?), 9.9.2016 14:44

Tak já si na jaře vítězoslavně seženu Granatnaju (původní Mičurinova; X Granatina = selekce z SK?) a vy už se zde prsíte s Likernajou! laugh Na rok jsem chtěl shánět Burku, ale s takovou...

Lesy jsou u nás plné jeřábů a meze skoro holé - ta holota co dorazila po Němcích (vč. mých předků) všechno zplundrovala.angry Je čas to napravit.cheeky

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.243 (?), 9.9.2016 22:10

Příznívci malých malvic určitě znají, ale třeba někomu něco uteklo. Jako mi ta Likernaja která je běžně dostupná a nebýt Miloše...
*
Další (méně známé) odrůdy jedlého jeřábu
*
Bylo by hezké ty stromy zpropagovat a rozšířit. Třeba už jen proto, že se velmi lehce za kůru roubují a dobře přijímají.
Aspoň já se tak kdysi trochu vyučil. Roubováním aronií na ptačí jeřáby ve volné přírodě.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika