Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pořídil jsem si na zkoušku údajně mrazuvzdorný fíkovník (brown turkey) a olivu (chalkidiki). Mají zvládat teploty -15, což bylo letos bohatě splněno, byla mírná, většinou nemrazivá zima a jen pár dní kolem -10. Oba stromky jsem měl bohatě obalené do chvojí. Nicméně oba samozřejmě zmrzly a na přelomu května/června začaly rašit. Fíkovník ze země a olivovník ve spodní části kmene (nyní už jsou výhony větší než na fotkách). O fíkovníku se píše:

Co se týče mrazuodolnosti, mladší rostliny zvládají teploty přibližně -15°C, víceleté i -20°C. Doporučujeme zakrýt větve textilií či fólií v období nejhorších mrazů – tím se jeho odolnost zvýší a může se nám podařit zachovat živé i vrcholové pupeny. Jinak přežívá vždy v kořenech, takže v případě omrznutí na jaře vyraší nové plodonosné výhony ze země.

Takže nevím, co si o tom mám myslet. Jsou to tedy jen řeči prodejců a tyto dřeviny nemají šanci v našich podmínkách přežít? Nebo jak se k nim zachovat, abych je udržel v živém stavu a nezačínaly každé jaro od nuly? S takovou nemají šanci do podzimu se vytvořit a dozrát plody...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika