Slepičky a dravci



host - 118.24 (?)
27.8.2012 11:29

pokud mají i nadále přežít ve volném prostoru (na louce), tak max. dohled pasáčka slepic. Nic jiného trvale dravci nezabrání od útoku. Nejrůznější plašiče jsou dle vlastní zkušenosti účinné jen krátce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 90.2 (?), 26.8.2012 9:53, zobrazeno: 75443x

Dal jsem se na chov slépek, postavil zateplený kurník, mám atest EU na chov... Shift+R zlepší kvalitu vyznačeného obrázku. CTRL+F5 aktualizuje webovou stránku., všichni jsou spokojení, ale včera mi první slepici sežral jestřáb. Byly z toho chudinky všechny ve stresu že celý den nevylezly z kurníku, já byl naštvaný a smutný, celý výběh jsem pokryl maskovací sítí, už jsem k nim nedostane, ale ty moje slepičky byly zvyklé celé odpoledne chodit za plotem na louku, až do večera. Teď mám strach je tam pustit. Nezná někdo něco účinného na jestřáby? Děkuji za každou reakci. Ivan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.24 (?), 27.8.2012 11:29

pokud mají i nadále přežít ve volném prostoru (na louce), tak max. dohled pasáčka slepic. Nic jiného trvale dravci nezabrání od útoku. Nejrůznější plašiče jsou dle vlastní zkušenosti účinné jen krátce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.164 (?), 27.8.2012 19:39

i když budete stát na dosah slepic, nemáte šanci tomu zabránit..ucítíte i vítr z jeho křídel, ale slepici živou nezachránite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.225 (?), 3.1.2013 11:42

Bohužel jestřáb je sice chráněný divoký pták, ale v posledních letech se z něj stal lovec v intravilánech. Jediný způsob je aby všichni poškození žádali náhrady u ochranářů. Jestřáb mi v posledním měsíci sebral tři slepice, které tvoří základ mého chovu výstavní drůbeže. Holuba mi sebere nad hlavou a mohu si podle jeho příletů řídit hodinky. Venku mu vůbec nevadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 3.1.2013 16:39

pořidte si jestřábí koš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.194 (?), 4.1.2013 18:43

S tím jestřábím košem pozor. Mněl jsem ho loni také a jeden dobrý soused podal oznámení.  Brzy ráno už byla na zahradě policie ČR, vše už měli fotograficky zdokumentováno, následoval tří hodinový podrobný výslech i když koš ani nebyl nastaven a byl bez návnady. Nakonec mně to stálo několik tisíc korun a mnoho nepříjemností, cítil jsem se dlouho jako zločinec a ještě jsem to doposud "nerozdýchal".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.214 (?), 5.1.2013 19:09

Dle mého názoru, pokud nebyl koš opatřen živou nástranou a nastaven na chytání, tak za vlastnění takovéhoto zařízení by vás sotva mohl někdo mohl sankcionovat. Jiné by to bylo, kdyby jste tím něco chytil! Docela chápu vaše pohnutky, které vás k takovémuto opatření vedly. Pokud by při chycení dravce nedošlo k jeho zranění a vy by jste ho vypustil zpět, zřejmě by se již k vám už nevracel. V takovém případě bych vám vůbec nic nezazlíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.242 (?), 5.1.2013 20:38

  Mám koš nastražen imrvére a po dvakrát úspěšně... jěště tak severskou krahulčici odchytit, vždyď už není ani toho užitečného zpěváčka v okolí!! Ty tomu dali korunu vše co nemá přirozených nepřátel chránit zákonem (káně, poštolka vyjímaje).Je otázka času kdy se do nás pustí krkavci a straky!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.162 (?), 22.1.2013 21:58

Jelikož jsem se kdysi na interetu dozvěděl jednu zásadní věc, tak se chci o ni podělit.Jestřáb chytne slepici a většinou ji poponese ne daleko, ale aby měl klid tam ji začne konzumovat.A teď pozor o co tu vlastně jde, on jinezkonzumuje nikdy celou, protože ji nemůže sežrat celou tak když ji chytil brzo ráno sežere půlku a druhou půlku přiletí spořádat na večer a to opakuje vždy, protože má velmi dobrého pamatováka.A teď je na Vás jak tuto informaci využijete je mnoho způsobů jak mu domluvit, ale jestřábí koš to není píšu to proto protože je velmi chráněný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.69 (?), 14.5.2019 18:24

Mě už jestřáb zabil desítky slepic, většinou z nich moc nesežral, protože jej zřejmě někdo vyplašil, ale nikdy se už ke kořisti nevrátil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika