Slepice- pomocnice v boji proti slimákům



tibi469 - (48) - 240.102 (?)
16.8.2014 18:59

Ještě bych přidal pár fotek.Hubení slimáků slepicemi je šetrnější než chemicky nebo máčení v horké vodě, také levná metoda.Slepice májí dobré krmivo.A to jsou potom pěkná vajíčka.

Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 240.102 (?), 16.8.2014 14:53, zobrazeno: 28825x

Na zahradě chovám 30 slepic.Jsou to mé pomocnice v boji proti slimákům.Ve výběhu kde se pasou slimáky nenajdu.A v zahradě kde pěstuji zeleninu je sbírám a nosím jim slimáky.Hodně jim chutnají.A tak ekologicky hubím slimáky za pomoci slepic.

Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.32 (?), 16.8.2014 17:43

Mým 7 slepičkám taky moc chutnají a perou se o ně: Jen jim je musím nasbírat, na zeleninové záhonky nesmějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 16.8.2014 18:59

Ještě bych přidal pár fotek.Hubení slimáků slepicemi je šetrnější než chemicky nebo máčení v horké vodě, také levná metoda.Slepice májí dobré krmivo.A to jsou potom pěkná vajíčka.

Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Slepice-pomocnice v boji proti slimákům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 16.8.2014 22:22

V počátcích našeho chovu jsme našim holkám také dávali slimáky a moc jim chutnali. Nicméně maminka mi řekla, že bych to neměla dělat, prý se slepicím dávat nemají, tak už to cíleně nedělám. Co si však najdou na zahradě to je jejich, takže nějaké ty slimáky sezobnou a s velkou chutí.

Ony naše holky ostatně nepohrdnou ani myškou, rády je kradou našim čičinám, když se přijdou pochlubit s úlovkem a taky si potvory rády rozlousknou šneka.

Holky nám vůbec pomáhají na zahrádce, plejí a kypří půdu hrabáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 18.8.2014 23:43

Zvláštní, moje důry nežerou ani žížaly, natož dospělé plžáky. Jejich sen jsou tučné larvy chroustíků, nebo zlatohlávků. I mravence žerou jen zrzavé, černé jako když nevidí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 19.8.2014 21:20

Holt máte vybíravé slepičkysmileylaugh.

S našimi je to jednoduché... sežerou a nebo se aspoň pokusí sežrat cokoliv na co přijdoucheeky a je jedno jestli je to malej nebo velkej plžák, šnek, kočičí granule, kapsičky a nebo manželova poraněná nohawink.

To se ostatně nesměl ani přibližovat na několik metrů ke slepicím, protože se mu ta rána nestíhala ani hojit.

Koukám, že takhle to vypadá jako když je vůbec nekrmímelaugh, ale to ne, jídla mají spoustu a tak holt chtějí další nosmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.243 (?), 26.9.2014 10:13

Veselka10:

Proc se slimaci slepicim nemaji davat? Take jsem jim je sbiral a zraly je, ale pak mi nekdo rekl, ze se to delat nema, pry jak jsou ti oranzovy plzaci agresivni (jejich sliz), tak to nedela dobre na vnitrnosti slepic. Osobne si teda spis myslim, ze je to nesmysl, ale radeji se snazim hledat informace, abych to vyvratil.

Mysi maji slepice take rady, mam na mistech, kudy denne chodim nastrazenou past a jakmile se do ni mys chyti, tak ji hodim slepicim a ty se o ni poperou. Ve vybehu se jim obcas podari chytit i zivou mys.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 26.9.2014 15:55

Já to nevím, proč se to nemá dělat. Řekla mi to maminka, ale důvod také neví.

Tuhle skutečnost si nemám jak ověřit, resp. ani ověřovat nechci. Zkrátka plžáky už slepicím nedávám, když ho najdou a zbaští sami, je to jejich věcsmiley.

Jak už jsem psala výše, naše slípky jsou absolutní všežravci a tak i tu myšku si rády dají, však jich něco kočkám ukradly.laugh.

Je to stejné jako s plžákama, ani myši jim nedávám... tam může být zase otrava po jedu od člověka..., ale když si jí najdou, neuhlídám je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.156 (?), 19.8.2014 13:45

Naše slepice žerou slimáky jen na jaře, když jsou malí. A jinak si jich nevšimnou.

Když je necháme v zimě chodit po zahradě, tak likvidují slimáčí vajíčka. Ale zase je pak zahrada celá rozhrabaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.8 (?), 6.6.2023 19:41
Také zjišťuji info kvůli slimákům, zda se můžou sypat granulky, ale slepičky by to otrávilo také, takže ne. No a při tomto hledání jsem narazila na info od slepičkář.cz, že slimáci nejsou vhodní pro slepičky, neboť obsahují parazity-hlísty, jsou pro slepičky nebezpečné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika