Kuře na pekáč



host - 211.38 (?)
23.5.2014 20:45

Maso ze dvora je vždy o něco tužší jak ta zhutnělá voda, co kupujete jako kuře.Zatímco se vaše kuře na dvoře opeří, jdou brojleři na porážku, takže asi tak.Osobně bych o chuť kupovaného kuřete moc nestál, radiji to tučnější ze dvora, to má chuť!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 66.88 (?), 23.5.2014 8:54, zobrazeno: 25215x

Mám dotaz,

letos mi začalo kvokat dost slepic a tak mám hodně kuřat. Rozhodla jsem se, že část jich sníme. Chtěla bych vědět, kdy poznat, že je kuře (z obyčejné slepice) na zabití, aby chutnalo jako brojler a nebylo tuhé jako dospělá slepice a taky abych je dále nemusela krmit.

děkuji Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 23.5.2014 12:55

Od nosné slepice nebude kuře nikdy chutnat jako vyšlechtěné masné brojlerové kuře. I brojlerová kuřata jsou několika linioví hybridi masných plemen, mají proto i jinou kvalitu masa. Vaše kuřata porostou pomalu, budou nejspíše jen málo zmasilá a spotřebují větší množství krmiva. Tím není řečeno, že by maso nebylo dobré, ale bude prostě jiné.Asi do stáří půl roku bude ještě měkčí než dospělý kus. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.38 (?), 23.5.2014 20:45

Maso ze dvora je vždy o něco tužší jak ta zhutnělá voda, co kupujete jako kuře.Zatímco se vaše kuře na dvoře opeří, jdou brojleři na porážku, takže asi tak.Osobně bych o chuť kupovaného kuřete moc nestál, radiji to tučnější ze dvora, to má chuť!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.169 (?), 25.5.2014 9:44

Kuřata, slepice, nemají chuťově moc výrazné maso. Ale někomu masa s výraznou chutí moc nechutnají. Myslím si, že chuť pečeného kuřete (kupovaný brojler) je především chuť pečení a použitého koření. Kupoval jsem si levné nosné kohoutky, zapomenuté v odchovu kuřic a nechával jsem je nějaký čas „běhat po dvoře“. Dělával jsem to proto, že mi jejich maso spíše připomínalo maso bažanta než maso brojlera. Samozřejmě je tam také mnohem slabší osvalení. Takže místo jednoho brojlera alespoň dva kohoutci. Takto byli zabíjeni zhruba v době počátků snášky kuřic. Nebo i trochu dřív a to na řízky. Pak si ještě myslím, že ztučnění, zhrubnutí kůže a pak i masa, je už zas jiná kategorie - kohouti. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.99 (?), 5.6.2014 13:51

Dobrý den, tuším, že z těchto kuřat se moc nenajíte, jsou vyšlechtěna pouze na snášku. Těď mám v líhni vejce faverolek, jsou prý vinikající nosnice, nesou i v zimě, ale hlavně by měli mít vinikající maso i když zabijete třeba 2 letou slípku. Tak uvidím. Jedná se o francouzské plemeno, ty jsou vyhlášené svojí dvojužitkovostí. Cca za měsíc budu zabíjet kohouty plemene bresse gauloise, je to taky francouzské plemeno, tak jsem na tu chuť zvědavá. V obchodě se maso těchto slepic prodává 500,- za kg. Je to prý vyhlášená pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.5 (?), 7.6.2014 18:00

Dobrý den,

za sebe,  upřednostním chuť domácího, není nijak převýrazná, ale prostě je jiná lepší, domácí. Voní to i jen posolený. Maso brojlerů je velmi křehké a to z několika důvodů. První je ten, že brojlerové kuře je maximálně 42 dní staré, když se zabíjí, tudíž je to věkově velmi mladé maso. Za další je samozřejmě jakost masa.

Kuře domácích slepic zabíjete nejdřív po dvanáctém týdnu a to ještě jen kohoutky (o nichž je vlastně řeč). A to ještě bavíme-li se o středně těžkých typech.  Mezi které patří i hnědé a černé hybridky.

U kohutů leghorn a vlašek se musí čekat se zabíjením déle, zhruba 5,5 měsíc.

Maso však je tuhší, ale pořád dobře měkké. Chutné, hlavně se nerozpadá jako od brojlerů.  Dle typu vláknitější delší sval anebo kratší šťavnatější sval.

Osobně mi nejvíc chutnali pečení kohouti žlutých plymutek, maso jako dort.  Fakt doporučuju. No ale z obyčejných kohoutů hybridek lze také získat chutné maso. Hlavně z těch bílejch kohoutů s červeným sedlem. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.10 (?), 8.6.2014 15:05

Já bych se prosím chtěla zeptat- letos končíme s lengorkama-už vynesl, na zimu budeme bez slepic a na jaře budeme kupovat nové slepice-asi zase leng.  a dominanty.Uuvažujeme také přibrat brojl, kuřata. Je možné, aby byly společně v kurníku? Anebo je lepší koupit i kohouta a nechat kuře přirozeně? Ale jak čtu brojler má měkčí maso. Nemáme totiž podmínky na odchov malých líhnutých kuřat.Ikdyž ani nevím, jestli potřebuje taky nějakou spec. péči, nebo může do kurníku s kuřicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.198 (?), 17.7.2022 8:06
Dobrý den, mám poměrně dost mladých 14 týdenních kohoutů australek v hejnu, jaká je živá optimální váha pro zabití?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika