Krmení slepic v zimě



host - 48.211 (?)
3.1.2015 16:23

Vím, že to k tomuto tématu nepatří, ale trápí mě ještě jedna věc, na kterou jsem nenašla odpověď na foru. Slepice si kálí do hnízda a nevím jak je to odnaučit. Večer když je jdu zavřít. jsou min.2 nalezlé v jedné kukani a přitom by měly hřadovat. Někdy si s nima dám práci a na hřady je vysadím. Potom tam zůstávají, ale jakmile to neudělám jsou zase nalezlé v kukani nebo se mačkají jedna na druhou někde v koutě

Každý druhý den musím hnízda vyčistit. Mám 2 nad sebou. Na to horní moc nechodí.Obvykle tam bývá jedno vejce. Snášejí spíše do toho spodního.

děkuji předem za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 34.163 (?), 31.12.2014 7:04
u farmáře s rostlinnou výrobou se dal letos získat metrák pšenice tzn. dva pytle mezi 400 a 300 Kč. Zkuste se omrknout do okolí, poptat. Jinak zapomeňte na trvalé krmení nejednodušším způsobem a dostupnou směsí, to především z důvodu, že v pytlovaným 25 kg množství maloobchodního oběru je to nesmyslná cena a budete mít vajíčka dražší než z obchodu. Pokud si mají kde nahrabat a budete jim žrádlo nabízet pestré, není obav že by pipky strádaly. Doporučuji pšenici šrotovat, lépe a efektivněji se jim tráví. Protože šrotovač není levná věc, pro dvě slepice už vůbec ne, pokuste se zeptat po okolí, zda vám ňáký ty dva pytle na půl rok někdo našrotuje. Určitou alternativou je naklíčit obilí v misce, trvá tak dva dny v pokoj. teplotě. Zrno změkne, natáhne vodu. Semínko vyrobí enzymy a slepice po tom jedou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 31.12.2014 9:22

Proti znečištění vody i vlhčího krmení hrabankou je dobré vodu i stravu předložit na tzv.podium-cca25-30cm nad podlahou, zdravá slepice si lehce vyskočí, není problém udělat ze stran schůdky, např. z cihel či dlaždic apod. Jestli není stáj, chlív, kurník dokonale ochráněn před hlodavci je dobré případné zbytky krmení-takové, co ještě můžou další den přijít slep. vhod,-na noc pevně přiklopit. Taky pozor na lišku, kunu, tchoře... Máčení obilí-to už je VYŠŠÍ DÍVČÍ, může dojít ke kvašení, zaplísnění-lépe dát večer hrst na jeden kus, kouknout, jak jim šmakuje... Pro pár kousků se dá obilí jednoduše nalámat, nahrubo našrotovat na pevné podložce kladivem, plochou stranou sekyrky-mezi spodní a druhou-horní vrstvu např. starého ručníku, jut. pytle... a pobouchat. Vznikne lámanka, hrubý šrot, v této formě zvířata nejlépe stráví. Vše nej všem v roce 2015 přeje nadšený sadař a chovatel Skalík Petr z Chropyně.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.211 (?), 31.12.2014 15:12

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, jak poznám která slepička nenese.Mám od října 18 týdenní slepičky asi po měsící začaly snášet. Mám jich 5. Každý den sbírám 4 vejce.Krmím pšenicí.Přidávám mrkev, řepu,skořápky..apod.Snažím se jim dělat pomyšlení.I v mrazech mají v kurníku 7 stupňů nad nulou.Dneska jsem si všimla, že jedna nemá dobře vyvinutý hřebínek. Ostatní mají krásně rovný a plný a ta jedna ho má nepravidelný a proti ostatním zakrnělý. Není to právě ona, která nenese?A nebo se slepice v nesení střídají?Mám ještě počkat do jara a nebo ji vyřadit z chovu?

Jsem úplný začátečník, ale slepice mě bavísmiley

předem děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.207 (?), 31.12.2014 16:59

Slepičky nemusejí být stejně staré. Jedna z mých začala nést o měsíc dřív než ostatní. 

Já pšenici klíčím v přestřihnutých PETkách pod zúženou částí.  Dole, na dně nadělám dírky, aby voda mohla odtékat. Ustřiženým vrškem (nad zúžením) pak lahev přikrývám. Proplachuji studenou vodou několikrát denně. Po třech dnech má pšenice pěkné klíčky. Ve dřezu stojí neustále 3-4 lahve. Velká ozdoba to není, ale co bych pro naše holky neudělala. 

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 31.12.2014 19:41

Pokud slepici bezpečně poznáte, není nic jednoduššího, než ji ráno, než začnou snášet, osahat, zda má vejce připraveno. Ostatní slepice, když nebudou k rozeznání, (třeba pro pozdější zjišťování snášky, označit křídelními známkami. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.12.2014 21:09

Pokud máte v tuto roční dobu a při teplotě 7st. od pěti sl. 4vejce denně-potom HOSANA, radujte se, věřte-bude i hůř! Píšete, že Vás slep. baví- potom uvařte termosku nápoje, pokud štrikujete, popadněte klubo, jehlice a usedněte zrána u kukaně. Opakujte a to by v tom byl rohatej, aby jste nepřišla na odpovědi na většinu vašich otázek. Ohmatání ptačího bříška je taky dobrá metoda, ale nešika při tom může vejce v těle pipenky rozbít a takové zadržené vejce je pak většinou v nejlepším znova obaleno bílkem a další skořápkou-dámy si možná dovedou představit následný porod!? A ten dopal na vlastní osobu, když po marném hledání vajíčka pohmatem slepičku sejmete a při párání zjistíte, že si, chuderka,  jen na pár dní odfrkla a má stovky vajíček na startu!!! Jestli nejde kurník vytápět, v době největších mrazů zkuste napustit barely-jaké unesete co nejteplejší vodou, dejte pod hřad, zakryjte např. pytly nebo starým kobercem. Hodně zdaru i těm, které to neba.,S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 31.12.2014 22:07

Rozhodně ještě počkejte, já bych tipovala, že se střídají. Že by ty zbylé čtyři slepice nesly celý měsíc (nebo jak dlouho)  každodenně je dost nepravděpodobné. Časem se stane, že budete mít vajec pět, jiný den třeba jen dvě. Ohledávat slepici mačkáním rozhodně nedoporučuji, buď nic nepoznáte nebo vejce ve slepici rozmáčknete. Staré hospodyně ohledávaly slepice tak, že namydlený (navlhčený, případně naolejovaný) prst vložili do řitního otvoru - je to sice nepříliš lákavý, zato bezpečný způsob. Já osobně bych se tímhle problémem zabývala až tehdy, pokud by se ani za další dva, tři měsíce nikdy neobjevilo pět vajíček v jednom dni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 31.12.2014 22:30

Když píši "osahat", nemyslím rozmačkat vejce v břiše, nýbrž lehce prst do kloaky, nemusí být ničím natřený, jde jen o lehký dotek, vejce je před snesením na jejím konci snadno poznatelné. Už moje babička svým několika slepicím prováděla denně kontrolu, aby věděla, zda jí slepice nezanáší. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.12.2014 23:07

Slepice zanáší jen z několika důvodů-nevhodného hnízda, nebo i když je hnízdo svým umístěním, velikostí jako ze žurnálu, ale je okupováno čmelíky či jinou pipkou, která zrovna tlačí, co jí síly stačí! Z toho je jasné, že na počet chovaných nosnic by měl majitel nasekat určité množství kukaní. Některá ptačka si dokonce nanese 15-20 vajec skrytě-má-li k tomu podmínky, kohouta a genetický předpoklad, zasedne-a to je pak překvápko, když ji natrapírujete s maloškama!laugh To strč prst se většině lidí značně ekluje, když už na to dojde-neolizovat. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.211 (?), 3.1.2015 16:23

Vím, že to k tomuto tématu nepatří, ale trápí mě ještě jedna věc, na kterou jsem nenašla odpověď na foru. Slepice si kálí do hnízda a nevím jak je to odnaučit. Večer když je jdu zavřít. jsou min.2 nalezlé v jedné kukani a přitom by měly hřadovat. Někdy si s nima dám práci a na hřady je vysadím. Potom tam zůstávají, ale jakmile to neudělám jsou zase nalezlé v kukani nebo se mačkají jedna na druhou někde v koutě

Každý druhý den musím hnízda vyčistit. Mám 2 nad sebou. Na to horní moc nechodí.Obvykle tam bývá jedno vejce. Snášejí spíše do toho spodního.

děkuji předem za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika