Kolik slepic na kohouta?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 183.145 (?) 
11.12.2011 18:09, zobrazeno: 201941x

Dobrý den,

jako chovatel začátečník mám 4 slepice nosné hybridy Hisex a jsem s nimi maximálně spokojená, holky jsou přítulné, snášejí velmi dobře.  Na jaře bych k nim eventuálně připojila kohouta, ale... není to málo čtyři slepice na kohouta? V nějaké jiné diskusi tady šel kohout na pekáč, protože slípky měly odrané hřbety.. není to proto, že by měl mít kohout větší hejno? Kolik je tedy relativně ideální počet slepic na jednoho kohouta?

Děkuji za rady.. M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 164.4 (?), 13.12.2011 8:46

proč kohouta?chcete chovat kuřata?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.107 (?), 13.12.2011 19:11

Kohout je v chovu dobrý, protože srovná slepice do lajny. Ty pak mezi sebou nesvádějí šarvátky, ale sekají latinu, prostě poslouchají. Nevím, proč by v selském chovu nemohl být kohout, není to žádný klecový koncentrák a zvířata jsou spokojenější. O tu trochu krmiva snad neubude. S tou křehkostí peří souhlasím, když je kohout mladej a nadrženej, jsou slepice orvané, zvlášť když jich je míň. Snad by se dalo říci jeden kohout na 10 - 20 slepic. Zkuste to, když bude problém, posadíte kohouta do nudlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.145 (?), 14.12.2011 20:04

děkuji moc,  je mi jasné, že mám menší problém - pokud by mělo být slepic zhruba 10 až nedejbože 20 :-)) tak nevím, co bych dělala s vajíčky :-))

4 slepice je asi zjevně málo, leda že bych odněkud zachránila nějakého hodně starého znaveného kohouta těsně před smrtí :-). No tak přidám ještě jeden dotaz nad kterým se odborníci jistě pobaví - liliputí či zakrslý kohout odvede vzhledem k plemenu Hisex stejnou službu jako třeba leghorňák... nebo to jaksi není možné? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.202 (?), 15.1.2013 21:48

dobrý den, měla bych takový dotaz.máme 11 slepic a kohouta (vlašky). Chtěla bych dokopit ještě 4 slepice. ty co máme máme z velkochovů a jsou 2 roky staré. známámi řekla, že pokud nechci, aby ty staré mi ty nové klovaly, tak že je mám dát k nimdo kurníku ale mám je oddělit třeba pletivem, aby nasály ten jejich pach a nechat to tak 3 až 4 dny a pak že jim dají pokoj. Chci se zepat je topravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.99 (?), 19.4.2013 18:30

mě se osvědčilo po přivezení nových slepic všechny slípky(staré i nové) pořít octem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.210 (?), 12.3.2014 12:05

díky za radu s octem, skoro týden jsem tento problém řešila když jsem k pův. 5ti přikoupila další 2 slepice, napadlo mě potřít nové slépky ale je to lepší všechny. díky Antonie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.94 (?), 28.5.2018 10:30

Také je dobré pokapat všechny slepice, staré i s těmi novými, Maggi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 13.12.2011 18:09

Dobrý den, kohout je v chovu hybridních nosnic, zbytečný příživník. Tyto slepice jsou jako finální produkt křížení určené jen ke snášce. Líhnutím jejích dalších potoků vede zákonitě k poklesu užitkovosti. Kohout je skutečně zapotřebí a mnohdy ne jeden v chovu čistokrevných plemen jako vlaška, hempšírka, australka, plymutka, leghornka, česká slepice, hedvábnička, rousná zakrslá a mraky a mraky dalších, kde chovatel řídí plemenitbu sám. Přesto někdo má pocit, že u hejna slepic má být přítomen kohout, zvláště ten, kdo chová slepice u lesa. K tomu plně postačí i kohout zakrslého nebo zdrobnělého plemene, který funkci vůdce velmi dobře splní.  A jeho menší hmotnost zpravidla nezpůsobí olámání per na loktech a hřbetě pojímaných slepic.  Za další peří hybridních nosnic není tak dokonale stavěno a tak má sklony k snadnějšímu olamování než třeba u drůbeže čistokrevné. Je to prostě tak že když ně někdo něco pozitivního(vysoká snáška) musí to vždy něco negativního vyvážit.Přírodu neobelstíme.

Takže pro Vás jako čátečníka doporučuji nejprve chovat a osahat si chov slepic jako takových, pak zkouška s kohoutem a pak možná se Vám chov tak zalíbí, že zatoužíte i po něčem čistokrevném a bude vás bavit líhnout a odchovávat kuřata si sám. Ale to už nepředbíhejme.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.145 (?), 13.12.2011 19:17

Ano, ráda bych se pokusila odchovat kuřata :-). Tedy přesněji, pokud se některá se slepic začne chovat jako kvočna, mohu jí sice podstrčit nějaká vejce z chovu s kohoutem, ale ráda bych zkusila druhou variantu aby seděla na vejcích vlastních případně kolegyň :-).. je třeba možné - myslím z hlediska přenosu nákaz či jiného aspektu si kohouta takříkajíc zapůjčit třeba na 14 dní? ?

Jinak otázka - jakého kohouta  - je taky zajímavá..jak se tedy líhne např. hybrid Hisex? Je to přeci slepice Hisex a kohout jakého plemene? Nebo to není slepice Hisex? Co má vlastně Hisex jako rodokmen :-)? Pokud pak použijí shodného kohouta mám opět v další generaci nosnici s vysokou snáškou..děkuji za objasnění..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika