Co zabíjí slepice



KomiP - (1) - 7.146 (?) 
16.4.2013 9:56, zobrazeno: 23064x

Krásný den přeji.
Mám dotaz. Už rok bojuji s něčím a nevím přesně co to je. Loni jsem koupila 20 kuřic ke svým 5ti slepicím. Jedna po druhé mi začaly hynout, ale tak, že byly v okolí měkkého bříška zakrvácené a pokud už byla mrtvá, tak byla vyžraná zevnitř. Kunu jsme vyloučili, protože tak když k nám jednou vběhla, tak zabila několik slepic najednou, nebo si je prostě odnesla. Jinak se mi také ztrácely vajíčka. Jediné co mě ještě napadlo byla krysa, nebo potkan, nebo co to tu u nás žije volně. Do nalezených děr jsem dala jed a rozdrcené sklo a díry zacpala. Jed jsem dala i na půdy, garáže a do veškerých vedlejších staveb. Chvíli to trvalo, ale jed najednou zůstával, tak jsem byla ráda, že už jsme hlodavce vyhubili. Bohužel slepice nacházím mrtvé stále. Je jedno, jestli je den, nebo noc. Díry už nikde nejsou a není možné aby se ke slepicím něco dostalo. Kurník je zděný s pevnou střechou. Už nevím co mám dělat. Zbyly mi po roce bojů pouze 4 slepice a já mám strach koupit nové. Uvažovala jsem, že bych přikoupila i kohouta, jestli by je trochu ohlídal. Sousedi mají kurník od nás 25 metrů a mají slepice v pořádku. Prosím, budu vděčná za jakoukoli radu. Děkuji KomiP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
homnika - (2) - 211.25 (?), 22.4.2013 4:14
Zdravím. Co je to netuším samotnou by mě to zajímalo. Kohot je nezachrání. Já proti všem predátorům v kurníku bojuji jedinou zbraní a to je jejich strach z člověka. Obětujte starý kus oblečení a dojděte si s igelitkou do kadeřnictví. Tam je poproste, jestli by Vám nenastřádali vlasy a rozdělejte je do několika pytlíčků, které propíchejte, aby se pach dostal ven. Z igelitky Penny jsem jich měla 18. Ty pak položte nebo povězte v kurníku. Držím palce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.119 (?), 22.4.2013 14:20

Podle popisu bych to tipoval na slepice samotné... mně se takhle taky "požraly"...vytahaly si navzájem střeva... zůstala jen jedna... s kapkami krve na hřebínku a zobáku... ovšem jak proti tomu bojovat nebo čím to je Vám bohužel neporadím...:-(Samotného by mě to zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.130 (?), 10.5.2013 23:43

V podstatě je to kanibalismus slepic. Vzniká nudou, nebo nedostatkem něčeho v krmení. Nejspíš chybí bílkoviny. Ale také může jít o náhodný vznik. Např. při snášení vajec je kloaka vyhřezlá, a mohlo to jiné slepici připomínat červa, klovla do toho, objevila chuť krve a už klovala dál, mohou si sežrat vnitřnosti. Nebo klovla do kámošky jen z nudy a zase ucítila krev. Chce to vypozorovat, která slepice to dělá (nebo i víc slepic) a zlikvidovat. Jednou za týden nebo i víckrát jim dejte maso. Vařené, např. to, co se prodává jako mražený salám pro psy. A také drcené kosti. Někdo radí zkrátit zobák, aby nemohly klovat. No nevím, možná proti klování vajec to funguje.. Úplně nejjistější je nacpat do mrazáku všechny slepice a koupit nové. surprise A snažit se podávat v krmení vše, co potřebují, zastínit hnízda, aby dobře neviděly, dát jim možnost zábavy... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika