Chov slepic



tibi469 - (48) - 240.102 (?)
14.9.2014 23:29

Slepíce jsou nejen pěkné, ale i žravé.Žížaly a slimáci nemají šanci utéci.Na youtube mám videa Hubení slimáků.Abych dokázal, že mé slepice je žerou běžně.Dokonce je musím sbírat a dávat je slepicím, ve výběhu nic nemají.Třeba je učit.Časem si dají říci.

Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 14.9.2014 19:41, zobrazeno: 16901x

Pokud se rozhodneme chovat slepice vybereme si plemeno slepic.V mém případe jsem si zakoupil kuřice dominant modrý, kropenatý,vlašky, isa brown, za 180 korun za kus.Mám s nima jen dobré zkušenosti.Předem jsem si postavil svépomocně prostorný kurník na zimu jej zatepluji.A oplotil jsem si dostatečný výběh.Kurník čistím každý týden, také provádím výměnu sena v hnízdištích.Je to dobrá prevence proti čmelíkům.Je také třeba vytvořit místo kde se mohou slepice popelit.Je důležité mít dostatečný výběh pro slepice.Ušetříme tak i na krmivu, protože si slepice dost krmiva najdou sama.Krmím pšenicí 460 korun za q, pšeničným šrotem 480 korun za q a kukuřičným šrotem.Přidávám pouze vitamíny Nutri mix nebo Roboran D.Nekrmím směskou.Krmivo mám v zásobnících a pravidelně je doplnuji.Podávám jim stále sušené drcené skořápky, zabranuji tak klování do vajec.Vodu mají slepice stále v kurníku i ve výběhu.Slepice mají velký oplocený výběh proto mě k sousedům nelétají.Do vajec mě slepice neklovou sbíram je jednou za den odpoledne.Slepice mě pomáhají také proti slimákům a škůdcům.Jen trochu ničí hrabáním trávu ve výběhu, s tím třeba počítat.Chovu slepic se netřeba bát.Přinese vám užitek í zábavu.Každému chovateli přeji hodně uspěchů.

Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic

Chov slepic
Chov slepic
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 14.9.2014 22:06

Krásné slepice, a to vám žerou dospělé slimáky? Já mám nějaké zmlsané, nežerou ani žížaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 14.9.2014 23:29

Slepíce jsou nejen pěkné, ale i žravé.Žížaly a slimáci nemají šanci utéci.Na youtube mám videa Hubení slimáků.Abych dokázal, že mé slepice je žerou běžně.Dokonce je musím sbírat a dávat je slepicím, ve výběhu nic nemají.Třeba je učit.Časem si dají říci.

Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Chov slepic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.243 (?), 25.9.2014 15:40

A nemuze takove velke mnozstvi hnedych plzaku slepicim nejak ublizit? Prece jen je jejich sliz oproti nasim domacim slimakum agresivnejsi? Mate to nejak overene, ze je to v poradku jimi slepice krmit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika