Zálivka kanadské borůvky



host - 168.17 (?) 
7.5.2016 23:27, zobrazeno: 5573x

Mám dotaz na zkušené pěstitele. Jelikož se mi nedalřilo v pěstování kanadských borůvek v hrabance s folií ohraničené od okolí. Na podzim jsem vykopal jámu vystal děravou folí a vyplnil vrchovštní rašelinou a vysadil nové odrůdy. Přihnojil síranem amonným nastlal kůrou.Zalévám kristalonem na borůvky. Zatím nepozolruji žádné přiírůstky.Možná i mrazem některé lístky namrzly. Můj dotaz se týká vody, kterou nabírám z rezatého sudu, kam je sveden okap.Může tato voda mít negativní vliv narůst kanadských borrůvek? A není to příčina mých neúspěchů?

dík za odpověď Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.204 (?), 8.5.2016 6:49

Borůvky pěstují několik let a myslím, že úspěšně. Dešťová voda je pro borůvku to nejlepší a že je sud zrezlý asi nevadí. Ať se dařísmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.5.2016 9:04

Vystlaná folie nemusí být děravá. Zadrží tak víc vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 8.5.2016 9:38

Problém můžou být špatné sazenice. Dcera zasadila dvě borůvky a po roce stagnace je vyhodila a zasadila nové. Prostě nerostly. Hledejte opravdu pěkné silné sazenice. Druhý důvod může být silné hnojení. Nevím, kolik čeho jste dal, ale v prvním roce je třeba opatrnost a spíše méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.17 (?), 11.5.2016 8:57
Vzpomente na to, kdyz jste boruvky sazel, jestli nemely prokorenely bal.Pri vysadbe je prospesne pomerne drasticky narusit bal, ktery mely rostliny v kontejneru.Jiz u nekolika sazenic se mi stalo, ze treba dve sezony staly a pak jsem je vykopal a mely bal stejny jako pri vysadbe.Po naruseni balu a opetovnem vysazeni na stejne misto to vypadalo, ze zesilely
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika