Selektivní likvidace malin



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?)
21.11.2014 15:03

Na jaře napíšu, jak to dopadlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2014 12:36

Vyrytí a znovuvysázení má tu výhodu, že lépe můžete vyselektovat i mezi silnými perspektivními a slabými neperspektivními jedinci ponechávané odrůdy.. U mne v úvodní reakci zmíněná meziplodina má také význam z důvodu stáří malinovny nad 12 let. Pan Vápeník má výhodu mladšího porostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.11.2014 12:58

Maliniště máme u nás na stejném stanovišti asi 40 let, a maliníkům se daří  dobře.Omlazují se po sezoně odstraněním odplozených, přestárlých výhonů, a vyvázáním k novým oporám.Taky každou sezonu se vydatně hnojí organikou.Neumím si přectavit, že bych všechny maliníky z gruntu vyryl, přesadil,maliniště zkultivoval, zasel,následně zaoral zelené hnojení, pak zasadil nové odrůdy.Vždyť bych přišel zbytečnou prací o 1-2 sezony.

Nejlepším řešením, jak odstranit nechtěné maliníky Heritage a Ada na kterých není viditelná cedulka(samozřejmě-nikdo si přece nebude věšet cedulky s popisem na výhony maliníku) je počkat na sezonu jak se "vybarví",a pak je systematicky ničit.Odenky které by se rozrůstaly do hloubky jako plevel který nejde odstranit u maliníku nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 21.11.2014 13:42

Dobry den, necital som ostatne nazory, ale mam skusenost ze na totaltny herbicid (glyphosate) su maliny velmi citlive, sused striekal travu pri plote a aj tak sa moje maliny spametavaju z toho dodnes, stacia vypari, takze tento spôsob silno neodporucam.

Ja by som to spravil tak, ze by som maliny ktore chcem zachovat vysadil inde (z tych ktorych mate, alebo nove sadenice), a ked zacnu plodit (2,3 roky?), tak by som stary porast znicil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 21.11.2014 14:05

Tak tohle varování (vysoká citlivost maliníku na glyfosát) beru vážně, ostatně avizoval to ve svém příspěvku už p. Miloš. Takže žádná plošná aplikace Roundupu, o které jsem původně uvažoval se konat nebude. Zkusím to udělat jinak, minimalizovat výpary. Napadlo mě zkusit to do rostlin dostat pomocí injekční stříkačky, naočkováním zelených nezdřevnatělých letorostů.devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 21.11.2014 14:15

Pred chvili jste dekoval za rady a ted vymyslite naproste ptakoviny. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 21.11.2014 14:17

Proč myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 21.11.2014 14:24

Pokud chcete pouzit totalni herbicid, tak to delejte, jak Vam radil pan MV, tj. natrit reznou plochu (pripadne se rezna plocha zakryva PE sackem, ktery se privaze ci nejak prichyti k rostline - dest pak herbicid nesmyva, ani by se nemel odparovat). S injekcni strikackou bych se neparal, ostatne bych to normalne vyryl, ale chce to pravidelny spon rostlin 50x50 (a ne dzungli). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 21.11.2014 14:44

Pane JR díky za Váš názor. Ovšem naočkovat rostlinu pomocí stříkačky mi připadá mnohem jednodušší a rychlejší, než manipulace s nůžkami, štětečkem a mikroténovými sáčky. Uvidíme, za zkoušku člověk nic nedá. Nemohu to hodnotit předem jako každou jinou věc, kterou člověk dělá poprvé. Když to nepůjde, tak to nepůjde a já sáhnu po osvědčeném postupu. Vaše doporučení rostliny vyrýt, eviduji a nezavrhuji. Ovšem zde vidím nevýhodu a riziko v tom, že rostliny mohou rašit i s velkým zpožděním z různých kořenových oddenků. Své maliniště hodlám i nadále udržovat ve stavu stávající houštiny 6 x 2 m. Vyhovuje mi to tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.11.2014 14:53

Proc ne, ale mne... naočkovat rostlinu pomocí stříkačky ... prijde jakesi amaterske. A zde je portal pro mirne pokrocile. Ale nic proti tomu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 21.11.2014 15:03

Na jaře napíšu, jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika