Ostružiník a casaron G



host - 162.142 (?)
10.2.2008 13:24

Tak to vypadá, že nikdo nemá zkušenosti. Bohužel, ani nevím o jakou odrůdu ostružiníku vlastně jde. Původně to měl být malino-ostružiník, záměna se stala někde u dodavatele. Asi to udělám tak, že nechám nějaký prostor na případné výhony a na zbytek půdy dám textilii. Prozradí mi někdo, jak daleko od mateční rostliny mohu očekávat dceřinné výhony? Nevím, zda se teď ptám správně, ale určitě jste mě pochopili.

Díky za odpovědi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 162.142 (?), 9.2.2008 21:57, zobrazeno: 14550x

Dobrý den,

asi už třetím rokem používám Casaron G podle návodu na obalu (bohužel příbalový leták už nemám). Na jaře 2007 jsem zasadila beztrnný ostružiník,  pustil krásné šlahouny. Během vegetace byl opakovaně obklopován vším možným plevelem (zahrada sousedí s neudržovanou loukou plnou bodláčí a dalšího pýru).  Nyní váhám, zda můžu použít Casaron pod ostružiník (je vyvazován) nebo mám raději použít netkanou textilii zakrytou kačírkem (nevím zda a do jaké míry se ostružiník rozrůstá).

Díky za rady, Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.142 (?), 10.2.2008 13:24

Tak to vypadá, že nikdo nemá zkušenosti. Bohužel, ani nevím o jakou odrůdu ostružiníku vlastně jde. Původně to měl být malino-ostružiník, záměna se stala někde u dodavatele. Asi to udělám tak, že nechám nějaký prostor na případné výhony a na zbytek půdy dám textilii. Prozradí mi někdo, jak daleko od mateční rostliny mohu očekávat dceřinné výhony? Nevím, zda se teď ptám správně, ale určitě jste mě pochopili.

Díky za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 12.2.2008 8:06

Pěstoval jsem ostružiník Thornfree, problémy s odnožováním nebyly. Pustil nové výhony ze stávajícího keře. Ale pak jsem dostal od známého ranou odrůdu, jméno už nikdo neví, po léta mu rostla na konci zahrady u škarpy. Po několika letech pustila tu a tam výhonek v okolí a pak pustila v okruhu možná 5 metrů desítky výhonků. Raději jsem to zlikvidoval. Zřejmě každá odrůda odnožuje jinak. Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 12.2.2008 12:12

Casoron by řádně zakořenělým "dřevitým" kulturám vadit neměl. Doporučuje se pokud vím tak asi od třetího roku po výsadbě. Do té doby bych použil netkanou mulčovací textilii a kůru. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.247 (?), 26.5.2012 13:00

Já jsem proti textílii. Ten plevel textílii pak nadzvedává i přesto že tam bude kačírek půjde plevel hůře vyndat. Já jsem ze záhonu odrtanila plevel, ted nevím co jsem udělala první jestli casaron či jsem první zasadila thúje a nic se jim nestalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika