Nemoc nebo škůdce maliníku



Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?) 
29.7.2013 9:50, zobrazeno: 11138x

Prosím o pomoc s určením nemoci či škůdce maliníku. Pátrala jsem v příspěvcích, ale nenašla. Rodiče pěstují odedávna na témže stanovišti maliny, vystřídali různé odrůdy. Ale poslední roky prý jim na všech zůstávají místy tvrdé zdeformované plody. Na listech žádnou nemoc nepozorují. Některé plody dozrají a některé zůstanou menší a úplně tvrdé. Jde o nemoc nebo o škůdce? Děkuji   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 29.7.2013 13:31

Mrkněte, jestli to není padlí jahodníkové.

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 1.8.2013 13:04

Pro jistotu jsem vygooglila spoustu obrázků, ale stále se mi nezdá, že by to bylo padlí. Listy jsou zcela v pořádku a plody na pohled také, jen menší a úplně "kamenné".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 1.8.2013 13:27

Padlí jahodníkové, usuzovala jsem podle toho vašeho popisu. Nemáte nějakou fotku?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.37 (?), 12.8.2013 9:35

Dobrý den, chci se zeptat jestli je toto bejlomorka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.37 (?), 12.8.2013 9:38

Odumírání maliníku? Co s tím ted na jednolet. maliníku který teprve bude plodit?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.37 (?), 12.8.2013 9:40

Ještě list. Díky za odpověd. Renata


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.98 (?), 13.8.2013 6:56

Foto c. 1 - bejlomorka - odstrihnout vyhon u zeme a zlikvidovat, nejlepe ohnem. Foto c. 2 - zrejme 'Didymelové odůmírání maliníku' - tezko radit - nejlepe odstrihnout vsechny vice napadene vyhony a listy a pote postrikat nejakym fungicidem. Do maliniku (krome plisne sede) neni momentalne zadny fungicid registrovan. Na vselijake rzi a skvrnitosti je nejlepsi fungicid SCORE (na jare jsem ho na maliny take pouzil). Pokud maliny preziji do jara, tak brzo na jare postrik opakovat. Pokud nechcete zadny postrik pouzivat, tak jedine dusledne odstrihavat a odstranovat vsechny napadene a uhynule vyhony a listy a doufat, ze se to zastavi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika