Klikva - pěstování



Stránky: 1,  2   
host - 50.210 (?) 
31.5.2007 8:26, zobrazeno: 40524x

Před třemi roky jsem si koupil v zásilkovém zahradnictví Kruh Jilemnice sazenici klikvy. Zasadil jsem ji do kyselého substrátu s kanadskými borůvkami, bujně roste, kvete, ale plody jsem dosud neviděl. Nemáte někdo zkušenosti s pěstováním? Děkuji za rady     Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 42.60 (?), 25.6.2007 20:54
Ma byt v polostinu, dostatek vlhka a hnojit hnojivem bez obsahu vapna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.82 (?), 18.9.2007 8:06
Že by se klikva pěstovala zrovna v borůvkovém substrátu - to ne. Chce normální zahradní půdu a dobře se jí daří v blízkosti nějakého jehličnanu (u nás konkrétně smrku). Polostín a vydatnou, velmi vydatnou zálivku. Máme ji zasazenu kousek od přepadu ze zahradního jezírka, kde pravidelně a každoročně dobže plodí. Výtečně jí prospívá mulč z kůry. foá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.4 (?), 13.5.2008 16:31

Dá se klikva pěstovat jako pokojová rostlina? Předem díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.106 (?), 24.7.2008 22:13

Klikvu jsem zakoupila v r. 2007 od Starkla, nádherně se rozrostly všechny tři keříky ve spoustu plazivých šlahounů.Umístění je v polostínu ve vzdálenosti 1 m od živého plotu (zerav).Letos některé výhony kvetly a dnes už jsou na nich zelené plody (bobule), ale je jich velmi málo.Nevím zda-li mám výhony zkracovat, o kolik a ve kterou roční dobu.Pokud máte zkušenost se setřihem keříků - poraďte prosím.Děkuji.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tchořík - (16) - 71.232 (?), 24.7.2008 23:30

Ja pestuji klikvu nekolik let. Prvni dve mam ve volne pude - uz asi 4 roky a nemela jsem z nich jeste (asi krome jedineho plodu) nic. Ale je mi jasne, ze je to nedostatecnou zalivkou. Dalsi dve mam od lonskeho podzimu zasazene v samozavlazovacim truhliku umistenem na okne na jizni strane domu v raselinovem substratu. Jsou prihnojene hnojivem na boruvky a obcas zalivkou Hortilonem kvet a plod. Rostou a plodi o hodne vic, nez ty ve volne pude.  Sestrih jsem provadela na jare - zastrihla jsem vsechny delsi slahouny, aby se rozvetvily - protoze pak pry plodi. Ted jsem dlouhe slanouny zakratila znovu, chtela jsem je narizkovat. Nevim, jestli je ted spravny termin, ale rikam si, ze v prirode by je stejne mozna neco okousalo. Jeste mi to neda a musim nesouhlasit se 3. prispevkem od shora - myslim, ze boruvkovy substrat je pro klikvu idealni - kliva je s boruvkou pribuzna - je to stejny rod Vaccinium. Zde je napr. zajimavy clanek o brusinkach a klikve:

http://jaruna7.bloguje.cz/570533-pet-brusinek-do-krabicky-aneb-brusinka-a-klikva-v-nasi-zahrade.php

Klikva v kvetu
Klikva v kvetu
Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.8 (?), 19.2.2009 22:16

Klikvu mám z Kruhu již řadu let. Roste mi pod kanadskými borůvkami. Plodí každoročně bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.145 (?), 26.2.2009 15:54

Dobrý den. Sdělte mi prosím co s klikvou v truhlíku v zimě. Ivek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.53 (?), 10.4.2010 22:56

Dobrý večer,

přidám své zkušenosti s klikvou, koupili jsme jí v zahradnictví Kruh, mám ji v závěsném samozavlažovacím květináči, zasazená je v rašelině. Protože se mi v paneláku špatně shání dešťová voda, přidávám do vody, (ne pokaždé) kterou ji zalévám několik kapek Fosfotinu, okyseluje půdu. Vloni krásně kvetla a byly na ní i plody, opravdu velké, jako menší třešně. Krásně se mi rozrostly, takže letos na jaře jsem je rozdělila a osadila i druhý květináč. Plody jsme sklízely opravdu v pozdním podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 11.4.2010 11:43

Snad hnojíte jiným prostředkem. Fosfotion je isekticid na hubení hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika