Jahody v truhliku



host - 11.137 (?) 
11.5.2008 16:49, zobrazeno: 7516x

Dobry den,

zajimal by mne nazor na pestovani jahod v samozavlazovacich truhlicich. Myslim tim truhliky zavlazovane spodem pomoci knotu. Videl bych to na dve sazenice do bezneho 40 cm truhliku, zavlazovani a prihnojovani spodem. Truhliky by byly umisteny pred jihozapadni zidkou. Na zimu bych je naskladal do pareniste. Sliboval bych od toho usporu mista na zahonech pro pestovani neceho jineho a vyuziti prostoru na zidce.

Vim ze existuji jakesi "previsle" odrudy. Ale co myslite - neslo by takto pestovat i jine "klasicke" druhy? Ony ty previsle jsou dost drahe, klasicke si bez problemu namnozim sam.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 10.27 (?), 16.5.2008 7:53

Já mám dva druhy jahodníků v truhlícíh na balkóně na jižní straně. Jeden druh je vhodný pro nádoby a druhý visící. Oba jsou perfektní, opravdu hodně plodí od června do října... dokonce mi na rostlinách zamrzlo pár jahůdek, byla to hezká ozdoba, ale potom jsem je pro jistotu ustříhla. Na zimu jen přikryji chvojím. Myslím, že i běžný jahodník by šel pěstovat v truhlíku, jen asi nebude sklizeň tak vysoká. Hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.117 (?), 17.5.2008 18:58

A jaké druhy máte konkrétně? Kde se daají sehnat? Já mám se sháněním potíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika