Jahodová pyramida?



host - 238.55 (?) 
15.6.2009 13:59, zobrazeno: 54316x

Krásný den,

nechala jsem si přivézt kvalitní hlínu, protože na té naší stěží roste tráva a já bych chtěla mít alespoň pár záhonků pro malého, kde by něco rostlo. Nicméně hlína nedá na celou zahradu a ta ani tak není moc velká, takže mě zaujal obrázek jahodové pyramidy. To by pro nás bylo ideální řešení, ale nevím moc jak na to. Hlavně kvůli zavlažování mi to přijde komplikovanější, protože z těch vrchních pater zákonitě musí voda stéct dolů a vršek je suchý, mám obdobný problém se ztraceným bedněním, takže jsem chtěla poprosit o radu, zda je nějaký fígl, jak tomu zabránit nebo zda je to jen moje mylná doměnka, že ta voda všechna zmizí. Pokud tedy máte někdo zkušenosti nebo návod na jahodovou pyramidu, budu moc vděčná.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 15.6.2009 15:00

Pokud ji vhodně zakomponujete do zahrady, může vypadat třeba takto:

Pyramida na pěstování ovoce
Pyramida na pěstování ovoce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 15.6.2009 16:06

Jako děti jsme měli pyramidu vytvořenou mím dědečkem. Byla z tlusčích prken, měla čtyři patra a spodní hrana byla myslím cca 1,5m s tím že vrchní patro bylo osazeno 4 sasenicemi - každá do rohu. střed pyramidy měl vydrenážovaný štěrkem - zem byla pouze v tom co bylo vydět a celou výškou pyramidy vedly tři plast trubky - takové ty šedivé.Na vrchu koukaly cca 25cm. Za velkého sucha se do nich strkala hadice, aby natáhly vlhkost jinak se úplně normálně zalívalo konví nebo hadicí. Když se vyměňovali cca po 4 letech sazenice vyměnila se i zem. Pamatuji si ji celé dětství určitě 15 let. L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin junior - (2) - 232.188 (?), 9.2.2010 10:19

Dobrý den, posílám Vám jahodvou pyramidu z časopisu UROB SI SÁM č. 4/2006 A RUKOVĚTI ZAHRADKÁŘE ČZS, jen bych to doplnil, že celou pyramidou musí procházet provrtaná trubka s otvory od shora až dolů, od země až po vrcholek pyramidy aby bylo možné pyramidu zavlažovat. ještě bych zdůraznil, že na dně pyramidy musí být umístěné králičí pletivo, aby se zabránilo vniku hrabošů

Dále bych si dovolil citovat Ing. Dušana Nestrstu, z výzkumné stanice v Želešicích:

určitě to má několik výhod a doporučil bych toto řešení jako vhodné

1) VYSAZUJEME OD SPODU RANNÉ K VRCHOLU POZDNÍ ODRŮDY

2) snadná sklizeň

3) jahodník se dobře zalévá a hnojí, zalévat musíme pod list

4) nezanedbatelný je také estetický projev pyramidy kvetoucích a posléze plodících jahodníků

 

postup výroby jahodové pyramidy
postup výroby jahodové pyramidy
postup dle rukověti ČZS
postup dle rukověti ČZS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.124 (?), 7.3.2012 4:01

Dobrý den, můžete někdo popsat více zkušeností. Je možné postavit z nějakého plastu, nebo máte vyzkoušenou nějakou ekologickou konzervaci dřeva, aby vydrželo více. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 7.3.2012 9:11

Budu se rouhat.Ale ani jahodova pyramida by neměla byt v podstatě stalou trvanlivou nerozebiratelnou stavbou.Jahodiště by se mělo pravidelně obnovovat po třech letech.Tedy i to v pyramidě a to včetně vyměny a nahrady pudy, za novy nevyčerpany substrat a nove sazenice nezamořene chorobami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika