Co pořídit na menší zahradu, když nemůžu mít všechno



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 105.132 (?) 
23.5.2014 15:48 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 178.162 (?), 23.5.2014 20:38

Vy znáte někoho, kdo pěstuje rostliny tak, že využívá 100 % dopadajícího světla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.100 (?), 23.5.2014 22:49

Takovou zahrádku uprostřed Soulu měli mnišiwink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 23.5.2014 22:52

Tohle měli na střeše vedle budhistického chrámusmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.133 (?), 23.5.2014 22:05

Je to přinejmenším kravina. Jak v takovémto záhoně chcete pěstovat mrkev. Myslíte si, že kořeny mrkve porostou kolmo na plochu této kraviny. Vždy porostou svisle, kořen mrkve vždy bude směřovat do středu Země. Celé je to utopie. Možná tak pěstují různé rostliny na Melmecu, Alfovi soukmenovci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michaela J. - (7) - 48.211 (?), 23.5.2014 11:46

Krásný den,

také mám malou zahrádku jen 120 m² a narvala jsem na ni 1 malinoostružinu jsem s ní spokojená, má velké plody, netrpí na škůdce, jeden angrešt stromkový, jeden rybíz červený keřík, jednu jostu, jeden zákrsek třešně.Dále 4 kanadské borůvky, vykopala jsem zem na hloubku dvou rýčů a dala tam rašelinu smíchanou se substrátem pro rododendrony.Jahody v truhlících.Dále tam mám malý foliák 2x1,4 m tam mám papriky a salát, dále dva záhony po dvou metrech² tam jsem vypěstovala a sklidila špenát, teď mi kvete hrách, mám tam kopr, petržel,pár ředkviček pár červených řep, řádek cibule a rajčata.Další rajčata mám na všech balkonech v kýblích, a na parapetech chilli habaněro.Pak mám plamének,3 růže, srdcovku a velký trs libečku.Záhonek s bylinkami.A spoustu kytiček, a není to nijak přeplácané.Co se dá dělat když to člověka tak baví a nemá moc místasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.51 (?), 23.5.2014 19:46
tak to je úžasný. nedala byste nám pro inspiraci fotku? nebo nekolik fotek jak to mate rozmistene? opravdu obdivuji, kolik toho na tu plochu date. k dotazu tazatelky - ja bych na male zahrade dala 2-3rybizy, angrest, tresen. jostu jsem mela a nechutna mi - rybiz je urcite lepsi. ostruziny se hrozne rozrustaji, maliny take, navic je to takove pichlove nevzhledne... a urcite rajcata, okurky, jahody. mozna bych jeste pridala broskev... jeden vetsi stromek se vejde vzdycky, v zahranici maji i na malych zahradach daleko vetsi stromy, neboji se jich. on takovy strom da te zahradce uplne jinou dimenzi. broskev neni velka, i nektere tresne jsou v pohode. je to vsechno ovoce, ktere se dnes v obchode uz skoro neprodava, nebo je dost drahe. marketa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.18 (?), 24.5.2014 12:50

Opravdu moc všem děkuji za Vše reakce a rady!

Určitě souhlasím, že každé ovoce má své místo, a dříve jsem také měla stejný názor na křížence jako třeba právě josta, že je to kočkopes. Jako malá jsem měla nejraději černý rybíz, po něm angrešt, ostružiny...

Ale mí rodiče si jostu pořídili na zahradu už před několika lety, ted už je to pořádný keř, a v době zrání jsem tam prostě pečená vařená, proto pro ní jsem opravdu napevno rozhodnutá. Samozřejmě bych měla ráda i vše ostatní, ale to místo :-(

Křížence maliny a ostružiny jsem nikdy neochutnala, ale po zkušenosti s jostou už se snažím k takovým křížencům přistupovat objekivněji.

Zimolez jsem taktéž nikdy neochutnala, takže moc děkuji za postřeh ve druhé odpovědi.

Vinnou révu nikdo nikdy v rodině nepěstoval, co si myslíte o jejím využití jako "živého plotu" - tzn. nechat jí prostě porůst plot obklopující pozemek?

Každopádně všem děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.18 (?), 24.5.2014 12:54

Na většinu plodin pro zeleninovou zahrádku budu muset nejspíš rezignovat, věřím že se najdemísto na rajčata, a pokud by ještě zbylo, tak jahody a hrách.

Existuje něco, co by se ještě dalo dát na místo hrachu až bude po jeho sklizni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 24.5.2014 13:34

Červená řepa, mrkev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika