Boruvka z lesa



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?) 
21.7.2013 21:40, zobrazeno: 36520x

Lze pestovat boruvku z lesa (predpokladam Brusnice borůvka - Vaccinium myrtillus) na zahrade? Na internetu se da na ruznych mistech docist, ze nikoliv, kvuli symbioze s mykorhiznimi houbami v lese. Nicmene text je evidentne rozkopirovan z jednoho zdroje, tak nevim. Jine zdroje tvrdi, ze to lze (je jich ale mensina). Kde je pravda?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 175.130 (?), 21.7.2013 21:56

Dobrý večer. Bydlím na Šumavě. Pěstuji bonsaje a společně se stromen /bonsají/ mám brusinky, které kvetou a mají plody. Borůvčí mám zase vnesené ve skalce zatím roste. Zatím nekvetly. Nedělejte si s tím žádnou hlavu.
Vemte lesní hrabanku, přidejte k tomu drobet písku a je to. Pozor borůvka chce kyselou reakci půdy i zálivky. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 21.7.2013 22:06

Dekuji za zpravu. Pokud bych tak cinil, tak je budu pestovat spolu s kanadskymi boruvkami, ktere jsem letos koupil. Nutnost kysele pudy mi je jasna, raselina nebo ta hrabanka (kterou je mimochodem nelegalni "tezit" v lese) to asi vyresi.

Jak hrabanku k rostlinam doplnujete? Mam rododendrony, ktere uz musely "vyrust" ze sveho raselinoveho teritoria a nevim jak jim nyni pomoci. Premyslim o tom, ze kazdy rok vykopu jamu vedle nich a tu zasypu raselinou s pranim, aby tam rododendron poslal svoje koreny ;-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 21.7.2013 22:18

Dobrý večer. Mám také 4 rododendróny a 10 kandských borůvek. Lesní hrabanku jednosuše obsypávám pod keře. Je také dobré využívat odpad ze dřeva - piliny, kůru atd. Do konce dubna ještě ke každému keři přihodím hnojivo pro borůvky a ještě přihrnu. Mám hodně kůry a pilin z motorové pily a v tom normálně rostou rododendróny. Přidávám i drobet písku z potoka. V tomto dřevěném odpadu pěstuji i jiné stromy a také to dávám k bramborám.  Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 22.7.2013 0:08

Piliny z pod motorovej pili, by som si pod rastliny z ktorych chcem nieco konzumovat nedaval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.4 (?), 22.7.2013 8:11

Proc, ze by byly kontaminovane? Cim? Jsou take elektricke motorove pily. Pouzivam i hobliny z hoblovky (stacionarni i rucni). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 22.7.2013 8:41

I elektrickým, motorovým pilám je třeba mazat řetěz. Ne každý do nich leje Biool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.4 (?), 22.7.2013 9:07

Cirkularka je taky elektricka motorova pila. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 22.7.2013 9:45

Pro puristy: (MV promine) elektrická řetězová pila, přesněji řetězová pila poháněná elektromotorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.4 (?), 22.7.2013 10:01

Piliny z pod motorovej pili, by som si pod rastliny z ktorych chcem nieco konzumovat nedaval.

Ponekud zvlastni zpusob uvazovani (automaticky vsichni pouzivaji pochybny ropny olej) a zejmena pristup k ekologii (produkuji kontaminovane piliny, ale ekologicky si je pod rostliny nedam). Co s temi kontaminovanymi pilinami delate? Nemeli by se za to davat pokuty jako za pestovani brambor bez postriku proti plisni? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika