Bezplísňový angrešt



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 168.81 (?) 
3.6.2015 18:40

Dobrý den. Protože mám špatné podmínky a nechci stříkat, jiné angrešty než bezplísňové nepěstuji. Protože ty, u kterých se neuvádí velké plody, mi narostou jen drobné, tak je taky nepěstuji. Pěstuji odrůdy Martlet, Niesluchowski, Invicta, Pax a Prima. Plody mají normální, slušně velké. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 248.111 (?), 3.6.2015 23:13

Stromkový angrešt se stříhá podobně jako stromek... Také se po výsadbě hodně pokrátí, nechají se hlavní větvičky na korunku, na nich vyrostou postranní. Nové přírůstky se zkracují cca na 2-4 očka, korunka musí mít vzduch, musí se prosvětlovat. Musí narůst silné větve i kmínek, aby unesl úrodu. Ke kůlu se přivazuje v korunce, ne pod ní, aby se nezlomil. Časem se pak výhony zmlazují řezem na nižší rozvětvení...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.203 (?), 4.6.2015 8:16

Děkuji, je to slabý stromek, má čtyři hlavní větve a asi tři přírůstky, ale je to slaboučké, táhnou se... asi je někde chyba. Ale má tato odrůda opravdu malé plody? vyčetla jsem jen o chuti, ale o malých plodech jsem našla jen zmínku tady od někoho z diskutujících. To bych stromek dala pryč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 4.6.2015 11:18

Asi jste se na startu-při a ještě před zasazením dopustila -promiňte ten výraz-školáckých chyb. Malá jamka v těžké zemině, vůbec, málo, nebo naopak příliš vyhnojená, absence výchovného střihu... Ještě se dá něco napravit-obrýt-u kmínku mělce, čím dále od něj hlouběji-správným směrem-cca 60cm v rovině, cca 40cm hloubka při nejvzdálennějším okraji, minimalizovat poškození kořenů a vyměnit část jílovice za lehčí, kyprou zeminu-ne samotný kompost-substrát, to by byl opačný extrém! Do nejvzdál. a nejhlubšího kraje-do kruhu dejte asi 150gramů cereritu, zahrňte vylepšenou zeminou a vydatně zalejte. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.203 (?), 4.6.2015 17:40

Děkuji, ale především chci vědět, zda má opravdu menší plody, pokud ano, nebudu pěstovat, čili ani se mořit s přesazením. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.6.2015 18:05

Kde je psáno přesadit?...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.111 (?), 4.6.2015 23:47

Podle mne je způsoben slabý růst a tím i malá velikost plodů absencí řezu. Mám čtyřletý Karát a má korunku 80cm v průměru, letos se zbláznil a musela jsem ho i teď trochu prosvětlit, což jsem nikdy dřív dělat nemusela. Kbelík větviček jsem vystříhala. Vzadu v osadě ho jeden zahrádkář sázel ve stejnou dobu jako já, jenže ho vůbec nestříhá. Jeho stromek má korunku průměru cca 30cm.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 42.84 (?), 4.6.2015 23:38

Captivator nemá malé plody. Něco je u vás rozhodně špatně. Captivator má plody podobně velké jako má Invicta. Ale jsou růžové, v největší zralosti až světle fialové. Oproti Invictě Captivator dozrává o dost později, min.o 2 týdny. Střihu korunky je třeba věnovat pozornost, roste velmi bujně, kmínek by ji neunesl. Vydržte, je pozdnější, možná ještě budete překvapena, jaké báječné plody vám narostou smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika