Bezplísňový angrešt



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) 
16.6.2007 22:35
Captivator mám taky rád. Zajímavá chuť a prakticky beztrný. Trochu mi vadí u něj i u mnoha nových odolných odrůd růžová barva plodů - hodí se proto jen pro přímý konzum. Mám pocit, že podobně jako u jabloňových rezistentů, některé odolné odrůdy chuťově zaostávají za staršími náchylnými - Chryso, Skvost, Zlatý fík. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 45.6 (?), 17.6.2007 18:58
Dobrý den. Pane Vysloužile, máte pravdu, ale myslým, že třetí generace Čs. křížení rez. jabloní (UEB Střížovice-Sirius, Rozela a pod.) vše v chuti dohnala, tak i NŠ rez.angreštů již je chuťově dobré (Karát, Darek, Prima...). Nemám teď na mysli jen beztrnné. Zdraví Jos. Zavřel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.6.2007 19:05

To rád slyším (čtu) Je to možné, vlastní zkušenosti s nimi  nemám. Dosud jsem se orientoval převážně na odrůdy z V. Losin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 17.6.2007 19:21
Ještě jednou zdravím. Karát a Darek jsou novinky letošního roku právě z Velkých Losin. Karát je tmavě červený kapkovitého tvaru a Darek je žlutý. U všeho dávám přednost českým novošlechtěním. Hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.6.2007 20:52
Tak to jsem mimo mísu. Letos na mě nejspíš nezbyly :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 18.6.2007 19:15
Firma Juka rozváží u nás neregistrované (nepovolené) odrůdy rez. angreštů i beztrnných vše nakoupené v Polsku. Má někdo s těmito odrůdami nějaké zkušenosti? Není to podraz?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 18.6.2007 20:32
Nevím, jestli je to úplně legální, ale v rámci Unie to žádný velký průser nejspíš nebude. Otatně v Polsku se dají jakékoli sazenice běžně koupit a převézt.
   Víc mi vadí prodej zavirované sadby. Na loňském Hortikomplexu jsem koupil od polského stánkaře 2 křížené slivoně (prý s meruňkou a s višní). Jedna vyrašila s šarkou., druhá nevyrašila vůbec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.203 (?), 2.6.2015 20:23

Na doporučení jsem si koupila Captivator, třetím rokem začíná plodit, ale plody jsou tak malinkaté, že jsem hodně zklamaná. Tady jsem četla, že menší plody má, ale tohle mi připadá přehnaně malé, touto dobou jsou jak větší rybíz. Zatím není stromek upravovaný, mám ho po odplození hodně sestříhnout?  Jak dosáhnout větších plodů, nebo to je opravdu normální, že budou tak drobné? Zdravím a děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 2.6.2015 22:46

...třetím rokem? Stromek, nebo keř? Ještě nebyl štříhaný? Jaké má půdní podmínky+VÝŽIVA, závlaha, slunce...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.203 (?), 3.6.2015 17:13

Stromek, slabý a dosud nestříhaný, zem jílovitá, plné slunce asi do 16 hod., výživa přidávání kompostu, závlaha dostatečná.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika