Angrešt se nedaří



1petr - (42) - 97.52 (?)
5.7.2015 0:19

Co je to za odrůdu, bohužel nevím. Stromky přivezla dáma, co mi pomáhala se založením zahrady. Tehdy jsem byl takové zahradnické jelito, že mne ani nenapadlo se zeptat  blush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
1petr - (42) - 97.52 (?), 3.7.2015 23:24

Přírůstky jsou letos slabší. Myslel jsem si, že stromek už dosahl své max. velikosti a že to je ok.

Takže co? Na podzim zrýt a zapravit hnůj? Bojím se, abych nezničil kořeny, když jsou mělké.

Zatím jsem hnojil na jaře nějakým organominerálním hnojivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.96 (?), 3.7.2015 23:30

Dejte na zimu odleželý hnůj nad kořeny - kolem stromku wink

Dávám každý rok před zimou kompost a zjara cererit, rostou v pohodě.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 4.7.2015 6:40

Angrešt? S nadúrodou kvalitních plodů nemám problém ani v zapadlém a stinném koutu zahrady. Nezasadil jste ho do nějaké velmi špatné navážky?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.99 (?), 4.7.2015 7:47

Rýt jenom plytce a až za okrajem kořenů hlouběji cca 07 m od středu a hlavně jak už někdo radí, dodat organickou hmotu. Umělé hnojivo bakteriální činnost v půdě moc nepodpoří a vlhkost taky neudrží. Prostě "plané je plané" i když tam bude umělé hnojivo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.7.2015 8:17

Na podzim sundejte mulč a lehce prokypřete, nějakou třípackou, nebo podobně, nepoužívejte rýč. Vytrhejte prororstlou trávu. Hnojím podobně jako paní Lída a roste to jak divý. Zkuste to podobně. Ještě mne napadá závlaha, nejsou na nějakém vyprahlém místě? Mají rády docela vlhko. Teď přihnojit nějakým rychlým hnojivem, třebas kristalon start, opakovaně po týdnu. A příští rok zjara podle mne zázračný elixír - síran amonný. (PzP)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 4.7.2015 8:39

S tím kypřením nečekejte, střídejte ho s vydatnou zálivkou.  S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
1petr - (42) - 97.52 (?), 4.7.2015 21:25

Ok, díky všem za reakce. Půdu mám na zahradě špatnou a asi se vyčerpal kompost použitý při výsadbě. Provedu tedy, jak bylo doporučeno. Už se těším na příští rok, snad bude úroda lepší. Ta první úroda byla chuťově opravdu úžasná, francouzská vína se mohla jít zahrabat smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.96 (?), 4.7.2015 23:16

Mohu se zeptat, co to máte za odrůdy, že jsou tak dobré?

Jinak kompost použitý při výsadbě čehokoliv vydrží zásobit živinami tak ten první rok, co se nehnojí, pak už je potřeba živiny průběžně dodávat.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1petr - (42) - 97.52 (?), 5.7.2015 0:19

Co je to za odrůdu, bohužel nevím. Stromky přivezla dáma, co mi pomáhala se založením zahrady. Tehdy jsem byl takové zahradnické jelito, že mne ani nenapadlo se zeptat  blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.29 (?), 21.7.2015 16:05

Já mám Zlaté fíky, pro nejlepší chuť. Celoročně mulčuji posekanou trávou, občas to vše zapravím lopatkou do země a opět nastelu. Na jaře pohodím pod mulč Cererit. Proti padlí zjara při rašení Discus a později i 3x mléko polotučné 1:1 s vodou.Teď po sklizni jsem ostříhala špičky větviček a prosvětlila. Každoročně úroda veliká. Pokud přeci jen padne nějaké padlí, dá se při sklizni setřít, nebo vyhodit. Tu péči vynahradí chuť fíku. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika